Sposób na rozkwit biznesu

Każde przedsiębiorstwo do swojej działalności wymaga zamówień na swój towar nie istotne czy tworzymy stoliki albo zaopatrujemy w artykuły biurowe do przedsiębiorstw i instytucji. Musimy posiadać konsumentów.Menadżerowie radzą sobie z tym kłopotem na kilka sposobów. Przeważnie jednoczą części wszystkich. Bezsprzecznie fundamentem jest marketing, odrębną drogą pozyskiwania konsumentów jest tak zwana poczta pantoflowa

Praca przy komputerze

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Nic tak nie przyciąga konsumentów jak inny usatysfakcjonowany konsument. Wskazane jest po ukończonym kontrakcie lub usłudze poprosić kontrahenta o referencje zbieranie takich dokumentów może nam się przydać gdy będziemy potrzebowali rozwinąć naszą aktywność i ubierać się np. o duży kontrakt w jakiejś instytucji państwowej czy też być wykonawcą w jakiejś znacznej inwestycji. Polskie prawo przewiduje dla sporych zleceń nadzwyczajną procedurę selekcjonowania kontrahentów.

Pod warunkiem że zamówienie przekracza określone regulacją sumy konieczne jest zarządzenie przetargu na usługę bądź konstrukcję dotyczy to bez wątpliwości firm oraz instytucji a nie osób fizycznych. Najpopularniejszą formą przetarg (zobacz e-procurement)u jest przetarg nieograniczony. Przystąpić do niego może każdy kto spełni warunki wyznaczone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (kliknij na logintrade). Pismo to formułuje przedmiot zlecenia oraz warunki jakie musi zrealizować firma starająca się o zlecenie, a także kryteria brane pod uwagę przy wycenie kompetencji firmy.

Gdzie więc poszukiwać przetargów dla naszej firmy? Jeżeli ogłaszającym jest instytucja rządowa powinno się szukać w tzw. Biuletynie Informacji Publicznej ale lepszym sposobem jest kupienie dostępu do bazy danych jaką jest platforma przetargowa.

Innymi słowy miejsce gdzie jak w internetowej wyszukiwarce możemy przeglądać ogłoszenia według zdefiniowanych reguł przetargi w zamian za błahą z reguły roczną opłatę . Jest to prosty sposób na odnalezienie klienta i to z reguły cennego Wiadomo bo przedsiębiorstwa z sektora publicznego to klienci na ogół solidni i nastawieni na długookresową współpracę. Poza tym opinie od istotnej instytucji państwowej to również prestiż. Przystąpienie do przetargu jest sposobem na rozrost firmy.

Zasadniczą korzyścią jaką proponuje platforma przetargowa to wygoda tudzież oszczędność czasu. Samodzielne poszukiwanie interesującej oferty jest dosyć żmudne