Zakupienie samochodu w używanym stanie

Istnieje dużo ludzi, którzy decydują się na zakupienie wozu używanego, ponieważ zakupienie nowego nie leży w ich możliwościach finansowych. Ale używane samochody to wyzwanie pełne forteli, których nie wolno banalizować. Ostrożność i rozwaga zdołają ochronić przed matactwem, bądź nieprzewidzianymi wydatkami.

kierowca

Autor: Thomas Cloer
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku jest ściąganych do kraju nadzwyczaj duża liczba aut w różnym stanie technicznym, a ich przeciętny wiek wynosi prawie 10 lat. Powinno się ostrożnie podchodzić do ofert o ogromnie interesujących cenach. Są rozmaite motywacje, ale zwykle idzie o szybką sprzedaż nieprawnego, bądź bardzo wyczerpanego samochodu używanego. Nie wszyscy sprzedający używane samochody są nierzetelni. Główną wartością zakupu takiego samochodu bywa względnie mała cena. Nowe samochody, już po odjechaniu z salonu tracą ok. 20 –30% wartości. Nabywając auto używane, można trafić na autentyczną okazję. Jego cena zależy od wielu czynników, między innymi od jego wieku, czy także stanu technicznego. Wiadomym jest również,

właściciel samochodu

Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com

iż nabywając używane samochody nie trzeba sugerować się jedynie niską ceną.

Wybierając auto używane, pewnie będzie można zezwolić sobie na lepsze wyposażenie, aniżeli w wypadku zakupu auta z salonu. Trzeba się również zastanowić, czy poprawniej nabyć młodsze auto klasy średniej, czy może w podobnej cenie auto starsze, lecz wyższej wersji. Pamiętać trzeba jednak, iż przeważnie auta wyższej klasy, to automatycznie bardziej kosztowne remonty i części wymienne.

Wybierając używane samochody, bierzemy pod uwagę sumę którą chcemy na to poświęcić. Poza tym należy zwrócić uwagę na niezawodność, niskie spalanie i wydatki eksploatacyjne związane z utrzymaniem i naprawą ewentualnych mankamentów.Rynek samochodów używanych jest niezwykle szeroki, co sprawia, że każdy powinien odszukać w nim precyzyjnie to, czego wypatruje. By dotrzeć do intrygującego ogłoszenia, należy poświęcić długie godziny na szukanie propozycji idealnej i mieć troszkę fartu. Pozytywem pojazdów użytkowanych jest ich wartość. Dzięki rynkowi wtórnemu owe auto może kupić każdy, nawet kiedy ma niedużą kwotę.