Uprawianie dowolnego sportu może zakończyć się urazem

Dowolny trening sportowy może zakończyć się urazem, szczególnie kiedy zabierze się do tego delikwent bez odpowiedniego przygotowania, planu treningów a przede wszystkim bez choćby minimalnej wiedzy. Choćby tak wydawałoby się prozaiczna czynność, jak bieganie, może stać się przyczyną poważnych problemów, zakończonych niekiedy długotrwałym leczeniem u specjalisty. Wielu takich problemów są winni sami biegacze, którzy nie przestrzegają podstawowych zasad i wynikiem tego stają się potem urazy oraz przeciążenia kolan.

sport

Autor: Materiały prasowe
Źródło: Sport-shop.pl
Tak samo narażeni na kontuzje związane z narządem ruchu stają się osoby uprawiające sporty zespołowe, na przykład futbol, koszykówkę czy siatkówkę. Najistotniejszą rzeczą przy uprawianiu każdej dyscypliny wymagającej intensywnej pracy nóg musi być właściwe obuwie. Bez porządnych adidasów nie ma co wybierać się na boisko czy przydomową alejkę. Szczególnie podczas gonitwy na twardej nawierzchni, na przykład betonie czy asfalcie, warto dbać o prawidłową amortyzację stawów. Bieganie na zbyt twardych podeszwach powoduje ich nadmierne przeciążenie i może się skończyć urazem.

W sytuacji zdarzających siędolegliwości w trakcie treningu czy innych niedomagań trzeba bezzwłocznie zapisać się do lekarza. Dużo wielkich kontuzji bierze się z zapomnienia drobnych spraw, które sportowcy

rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

zwykle lekceważą, a które później stają się przyczyną poważniejszych powikłań. Czasami wystarczy kilka dni odpoczynku od wysiłku albo okłady, by bóle przeszły. Więcej na

Jeśli jednak kontuzja jest poważniejsza albo bóle zaczynają się nasilać, to niezbędna staje się wizyta u specjalisty. Leczeniem schorzeń związanych z narządem ruchu zajmuje się chirurg ortopeda Kraków, ale wizyta u niego wiąże się z koniecznością odwiedzenia lekarza rodzinnego i wypisania odpowiedniego skierowania. W trakcie wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowe badanie problematycznego miejsca i jeżeli jest to niezbędne, to może też zlecić kolejne prześwietlenie (rezonans magnetyczny kraków) lub badanie i następnie po zebraniu wszelkich informacji zleca dalsze leczenie.