W jaki sposób projektować billboardy? Poznaj parę zaleceń, jakie mogą ci się przydać

Jeżeli stoisz przed zadaniem zrobienia billboardu, a nigdy wcześniej tego nie robiłeś, przyda ci się kilka wartościowych rad, dzięki którym zdołasz uniknąć porażki w tej dziedzinie. Należy bowiem orientować się, na co zwrócić uwagę, a wszystko pójdzie wedle twoich planów i znakomicie zareklamujesz określone artykuły bądź usługi.

billboardy

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, billboard to jeden z materiałów reklamowych, więc musi przyciągać spojrzenie i przebić się przez ogrom innych reklam tego rodzaju. Billboardy stoją przy drogach, z tego powodu kierowcy i pasażerowie nie mają dużo czasu, by się im przypatrzeć. W chwili, gdy obok niego przejeżdżają, muszą otrzymać wszystkie niezbędne im szczegóły, a ich oczy najpierw kierują się na środek billboardu. To tutaj powinno być umieszczone sedno reklamy.

Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta. Oferujemy produkty dobrane do osobistych oczekiwań. Nie wahaj się i poznaj się, jak działamy.

Plakat naklejony na billboardzie ma być prosty, a jego kompozycja przemyślana. Najlepiej jest ograniczyć ilość słów, by każdy miał szansę odczytać cały przekaz, np billboardy. Ma znaczenie też odpowiedniej wielkości czcionka oraz jasne kolory, jakie łatwiej zapadają w pamięć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji na przedstawiany w tym wpisie temat, to sprawdź tu śmiało uzupełniające informacje.

Sukces często odnoszą billboardy ze szczyptą zaskoczenia – np. nieoczekiwanym obrazem.

Dobrze też postawić na humor, gdy tylko nasze artykuły bądź usługi dają się przedstawić w wesoły sposób. Jeśli nie – musimy użyć innych elementów. Zanim zdecydujemy się na zamieszczenie wykonanej reklamy na billboardzie, musimy wydrukować ją oraz dokładnie się jej przyjrzeć, by sprawdzić czy nigdzie nie zrobiliśmy błędu oraz czy wywołuje zaciekawienie, jakiego oczekiwaliśmy.

Gdy czegoś jej brakuje, musimy jeszcze popracować, by osiągnąć oczekiwany rezultat. Zawsze też można zwrócić się o wsparcie do specjalistów, którzy w fachowy sposób zrobią nasz billboard albo naprowadzą nas na właściwy kierunek naszych prac (powierzchnia reklamowa). Największymi wadami jest za mała czcionka albo za małe grafiki, które nie są widoczne z daleka.

Nie sprawdzają się również zbyt jasne kolory, tym bardziej, że jeśli użyjemy gorszej jakości farby, szybciej wyblakną, przez co mało co będzie widać. Gdy wykorzystasz powyższe wskazówki, na pewno możesz liczyć na rezultat, jakiego oczekiwałeś. Najistotniejsze to odpowiedni projekt, więc starannie rozważ każdy jego szczegół.