Chyba każdy z prezesów firm przynajmniej raz spotkał nieuczciwych kontrahentów

Jeśli prowadzisz własną firmę, wówczas bez wątpienia niejeden raz już spotkałeś na swojej drodze nieuczciwych kontrahentów. Niemal każdy z prezesów firm przynajmniej raz znalazł się w sytuacji, kiedy kontrahent opóźniał się z zapłatą faktury albo zwyczajnie w ogóle jej nie uregulował i sprawa musiała skończyć się w sądzie. To na pewno nie są mile sytuacje dla prezesa żadnej firmy – tym bardziej, że zwykle sprawy sądowe ciągną się przez całe lata, a nieuczciwy przeciwnik robi wszystko, aby zakończyć taką sprawę jak najkorzystniej dla siebie.

monitoring należności

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy chcesz na przyszłość uniknąć tego typu sytuacji, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się nowoczesną funkcją wprowadzoną przez sądy. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój potencjalny kontrahent, z którym chcesz wejść w interes nie zalega przypadkiem z wypłatą pieniędzy innym osobom, wówczas bez wątpliwości powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności – zajrzyj tu. Dzięki temu sprawnie sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieuregulowanych faktur w stosunku do innych osób.

Jeżeli ukazywana tutaj problematyka to Twoje hobby – wyraź opinię (https://super-edu.pl/korepetycje/matematyka/ruda-slaska) na jej temat. Twój komentarz bez wątpienia dla redaktora się będzie liczyć.

Jeżeli okaże się, że tak jest, zdecydowanie powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Jeżeli nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewny, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wtedy z pewnością nie powinieneś wchodzić z nią w interes, bo może się to dla Ciebie skończyć niedobrze. Nie powinieneś kategorycznie wchodzić w interesy

monitoring należności

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

także z osobami, które zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądowym. Kiedy masz pewność, że Twój potencjalny kontrahent miał jakąś sprawę w sądzie, wówczas łatwo możesz sprawdzić to przez internet. Jeśli wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wtedy możesz zwrócić się do konkretnego sądu o udostępnienie Ci akt danej sprawy.

Jeśli tylko uzasadnisz odpowiednio wniosek, wówczas kategorycznie uzyskasz dostęp do akt sprawy Twojego kontrahenta – to na pewno pozwoli Ci go lepiej ocenić i podjąć właściwą decyzję co do przyszłej współpracy. Niemalże każdy sąd (komornikolesno.pl/kontakt/) powinien dać Ci dostęp do akt, jednakże jeśli jest to e-sąd dostęp do akt (zobacz tu) masz właściwie zapewniony. Dzięki właściwie złożonemu wnioskowi bez wątpienia go otrzymasz.