Metody oddzielania metalu – wyjaśniamy zabieg cięcia laserem i wodą.

Metody rozdzielania metalu są różne, usługodawcy oferują nam podobnie często laserowe, wodne, plazmowe, jak i tlenowe. Opiszemy dwa pierwsze zabiegi, są one albowiem w największym stopniu lubiane.

Obróbka laserem

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Cięcie laserowe jest najnowocześniejszą metodą termicznego separowania towaru. Jest bardzo dokładne i szybkie. Zapewnia obróbkę przeróżnych typów stali i także stopów metali nieżelaznych. Ich obszar zależy od użytego źródła laseru. Najświeższe wyjście, oparte o technologię „Fiber” wywołuje wiązkę jak również przenosi ją do głowicy za sprawą światłowodu, co rozwija możliwości zastosowania przecinarek i dodatkowo kolosalnie obcina wartości obsługi.

Cięcie laserem reguluje także w istotny sposób wykorzystanie energii elektrycznej .http://www.bth.pl/pl.wycinanie_laserowe_ciecie_laserem.htmlch i męczących w serwisowaniu produktów prowadzenia wiązki – układu luster razem z akcesoriami. Wiedzenie odbywa się teraz przez bezawaryjny i automatyczny przewód światłowodu.

Żywotność systemu IPG wynosi minimum 100 tys. godzin. Do tego do funkcjonowania przecinarki nie są już konieczne gazy o dużej czystości, a do biegnięcia wiązki nie jest użytkowany dwutlenek węgla. Rozgraniczanie towaru za pomocą strumienia wody z albo bez dodatku ścierniwa jest przeznaczony do wszelkiego modelu artykułów od metalu po szkło tudzież drewno.

Na domiar tego, jeżeli obrabiany surowiec nie zdoła pozostać poddany działaniu dużej temperatury, to ze względu na nieobecność wpływu strefy ciepła, cięcie wodą jest jedyną opcją. Obręby ciętych fragmentów nie nadtapihttp://www.bth.pl/pl.wycinanie_wodne.htmldużą jakość krawędzi (nie wymagającą pomocniczej obróbki).

Cięcie wodą użytkuje się w wypadku półproduktów takich jak gumy, gąbki, szkła, kamienie, skóry. Najważniejsze wartości tej metody to: perfekcyjne zużycie materiału, na skutek niedużej szerokości cięcia , drobiazgowy efekt ciętych krawędzi jak również sposobność cięcia elementów krańcowo niewielkich i wielkich gabarytów.

Także pierwsza jak i druga metoda cięcia metali jest nagminnie stosowana. Traktuje się ją zarówno w niewielkich jak i rozbudowanych firmach. Łatwe i szybkie oddzielanie to efekt długoletniej pracy nad tą technologią, nadal swoją drogą się ją ulepsza. Więcej na

http://www.bth.pl/