Odmiany opakowań używanych we współczesnej dystrybucji, budowa i najważniejsze atrybuty tektury falistej.

Obecny handel nie dałby rady rozwijać się tak intensywnie bez odpowiednich opakowań. Opakowania stosowane są przy każdym produkcie – pełnią funkcję ochronną, a w niejednym przypadku także dekoracyjną. Do produkcji opakowań używane są różnego rodzaju materiały, zależnie od rodzaju towarów i wymagań klientów.

Tektura

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz szerzej na ten rynek wchodzą sztuczne tworzywa, będą mieć one spore zalety, ale ich podstawową wadą jest zanieczyszczanie środowiska. Jednak bezkonkurencyjnym królem jeśli chodzi o opakowania jest tektura, i nic nie będzie wskazywać na to, aby w najbliższych latach coś się mogło zmienić. producent standów kartonowych jest najgrubszym materiałem papierniczym, o grubości niekiedy do kilku milimetrów.

Wykonuje się ją przez posklejanie kilku warstw masy, niektórzy producenci dodają do nie również różne dodatki chemiczne oraz wypełniacze, które zmieniają parametry tektury.

Przeczytaj bez zwłoki wpis spod linku (http://bmeters.pl/pl/wodomierze_jednostrumieniowe_suchobiezne/31/), gdyż prawdopodobnie zaszokuje Cię to, jak niezwykle fascynujące teksty w tamtym miejscu się znajdują!

Przeważnie używane są dwa rodzaje tektur, czyli lita i falista (sprawdź ofertę), tektura falista ma dużo większą sztywność i w związku z tym najczęściej jest używana do produkcji opakowań zbiorczych. Z kolei tekturę litą często używa się do wytwarzania opakowań o mniejszych gabarytach, na pojedyncze towary.

Jedną z najważniejszych cech falistej tektury jest ogromna wytrzymałość na rozdarcia i rozerwania. Dzięki swojej odpowiedniej konstrukcji, to znaczy jednej warstwy zupełnie płaskiej i drugiej wykonanej z papieru pofałdowanego bardzo dobrze ochrania zapakowane w nią towary przed mechanicznymi uszkodzeniami

Często wykorzystywana jest także w czasie prac remontowych, doskonale ochraniając meble, podłogi i pozostałe elementy wyposażenia mieszkań. Materiał ten produkowany jest w kilku standardowych rozmiarach – najczęściej producent tektury falistej oferuje ją w rolkach mających określoną szerokość i długość.

Głównym odbiorcą tektury falistej jest handel, to właśnie tam jest ona wykorzystywana najczęściej. Ale dość chętnie korzysta z niej również przemysł remontowy, budowlany oraz transportowy, zapomnieć również nie można o indywidualnych odbiorcach, którzy wykorzystują zalety tektury w różnych zastosowaniach.