Rozmowa w sprawie pracy, zatem sztuka czarowania słowami oraz gestami

Indywidualne spotkanie z chlebodawcą, zwane dzisiaj rozmową rekrutacyjną lub interview to dla ciebie sposobność, abyś mógł przedstawić się przypuszczalnemu szefowi z jak najlepszej strony jako przyszły zatrudniony. Te kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt – jeżeli wydasz się swojemu chlebodawcy szczególnie interesujący – minut może bądź spowodować całkowitą zmianę w twym życiu zawodowym, albo będzie jedynie następnym doświadczeniem na niełatwej drodze w poszukiwaniu pracy. Co w związku z tym powinieneś zrobić, żeby dobrze wypaść w rozmowie?

Przede wszystkim uspokój się! Nawet jeżeli ogromnie długo poszukujesz zatrudnienia i wydaje ci się iż zaproszenie które uzyskałeś może być ostatnią szansą. Pokaż pracodawcy, że jesteś fachowcem, że nie zmarnowałeś czasu jaki dotychczas przeznaczyłeś na znalezienie pracy. Po drugie zasada atutu. Jest to taka metoda przedstawienia własnej kandydatury, żeby uwypuklać własne mocne strony. Jeśli ich nie pamiętasz zerknij do Curriculum Vitae. Odkryj przed pracodawcą swą wiedzę, praktyki, zdolności, wyróżnienia Pamiętaj jednak, że zasada atutu nie oznacza że im sporzej oszustw, tym wyższe szanse na zatrudnienie.

Nie zwlekaj! Jeśli zaintrygował Cię ten wpis, to na nowej witrynie odkryjesz dalsze informacje (http://mangata.com.pl/relacje-inwestorskie/struktura-akcjonariatu/) na ulubiony przez siebie temat.

Wręcz odwrotnie. Pod żadnym pozorem i w żadnej sytuacji, zwłaszcza podczas kwalifikacyjnej rozmowy, nie wolno ci wymyślać osiągnięć, jakich nie zrealizowałeś. Zawsze dawaj nie tylko autentyczne, ale takie dane na swój temat, jakie można by sprawdzić.

Bądź otwarty.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Zachowanie asertywne nie znaczy pieniactwa, bądź wysuwania żądań. Asertywność to umiejętność wyrażania swych odczuć, opinii jak też podejść bez lęku, ale jednocześnie liczenie się z odczuciami, sądami innej osoby. W czasie rozmowy z chlebodawcą musisz zachować się jak ekspert od reklamy.

Wszelkie najistotniejsze fakty ma nasza strona www (http://banery-druk.net). Zobacz, czy byłaby dla Ciebie pomocna, a poszukując innych faktów zapewne trafisz jeszcze na coś interesującego.

Twym produktem, który chcesz sprzedać jesteś ty sam. Pokaż pracodawcy swe plusy, ale też korzyści jakie odniesie jego firma, jeżeli znajdziesz się w tymże zespole.

Na koniec jeszcze raz bardzo dokładnie przeanalizuj własny bilans, Curriculum Vitae oraz wysłany do chlebodawcy list motywacyjny. Przypomnij sobie zawarte w nich informacje, zastanów się, które z nich mógłbyś rozwinąć. Wszelka rozmowa kwalifikacyjna to duży stres. Spróbuj się zrelaksować i pomyśleć o czymś miłym nim przekroczysz próg potencjalnego pracodawcy. Pamiętaj iż nawet nieskuteczna rozmowa kwalifikacyjna może wpływać pozytywnie na twój rozwój zawodowy – na jak planować rozwój zawodowy). Czasami trzeba rozpocząć od przeanalizowania błędów.