Wykorzystanie w odpowiedni sposób okresu studiów, w jakich miejscach można poszukać dodatkowego zajęcia podczas nauki

Studia to okres, kiedy młode osoby ludzie często rozpoczynają swoją pierwszą przygodę z prawdziwym zatrudnieniem. Co prawda w teorii okres ten powinien być przeznaczony na zdobywanie wiedzy i uczenie się, a dla wielu także świetnej zabawy przez parę lat, ale można go spożytkować także nieco inaczej.

studenci

Autor: Dev Bootcamp
Źródło: http://www.flickr.com
Większość studentów powinna być w tym okresie życia już samodzielna, co prawda jeszcze korzystają oni ze wsparcia rodziców, ale w dużym stopniu są już na swoim utrzymaniu. I w związku z tym muszą jakoś zorganizować pieniądze na swoje utrzymanie, czy to dostając naukowe stypendium za swoje wysiłki na uczelni, czy też podejmując jakieś zajęcie. Poza tym praca podczas studiów, poza finansowymi korzyściami, daje także pewne doświadczenie, tak bardzo przydatne przy szukaniu później stałego zajęcia. Osoby aktywne, które się wykazują inicjatywą mają znacznie więcej szans na dostanie czegoś ciekawego, niż studenci którzy skupili się jedynie na nauce czy imprezowaniu. Niektórzy pracodawcy wymagają wręcz tego, aby w swoim życiorysie wykazać się tym, co się przez ostatnie kilka lat robiło.

poszukiwanie pracy

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
W większych miejscowościach studenci mają spore możliwości na znalezienie zatrudnienia, bowiem dużo firm chętnie je zatrudnia. Biorą one pod uwagę to, że duża część studentów nie ma możliwości pracowania na cały etat, i umożliwiają bardziej elastyczne ustalanie godzin pracy. Jeżeli ktoś jest obrotny i kreatywny, a przede wszystkim będzie chciał pracować, to coś do roboty dla siebie podczas studiów na pewno dostanie. W wieli akademickich ośrodkach praca dla studentów będzie na przykład w gastronomii, albo w jednym z fast-foodów, albo też w restauracjach, barach i knajpach. Czasami mogą to być nocne godziny, więc nie będzie to praca na cały tydzień, lecz ze trzy w tygodniu dla wielu osób nie stanowi większego problemu. Niektórzy studenci już w czasie uczenia się zaczynają pracę w swoim zawodzie, niejedna firma rekrutacyjna poluje wręcz na takie aktywne osoby, bo są one doskonałym materiałem na lojalnych, porządnych pracowników.