Programy lojalnościowe świetnie się spisują

Trzeba stworzyć właściwe programy lojalnościowe. Im większa jest konkurencja na rynku, tym mocniej firmy powinny się starać, aby zachować przy sobie kontrahentów. Nie wystarczy proponować wspaniałej jakości materiał, czasami także warto zaproponować coś więcej, coś co spowoduje, że kontrahent poczuje się doceniony i będzie rozumiał, że jest zauważany.

programy lojalnościowe

Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego właśnie są różnorakie programy lojalnościowe (chcesz wiedzieć więcej w tym temacie? – wejdź), które mają powodować, że ludzie będą wybierali konkretną firmę, bo będą wiedzieli, iż za dokonywanie w niej sprawunków, mają szansę liczyć na specjalne kupony, zniżki, a nawet kolejne produkty. Co więcej należy dopilnować, żeby takie programy okazały się jak najbardziej przejrzyste, tak żeby każdy klient posiadał pewność, że nikt nie chce go oszukać i że rzeczywiście ma szansę na takiej lojalności wiele zyskać.

Powinien okazać się dopasowany do kontrahenta

Tworząc tego typu program, trzeba robić wszystko, by jak najdokładniej rozpoznać własnego kontrahenta, bo wówczas będzie największa pewność, iż trafimy w jego gusta i uspokoimy jego oczekiwania. Poza tym trzeba przypilnować, żeby taka nagroda z programu lojalnościowego pojawiała się regularnie, lecz niezbyt często, gdyż wtedy wzmocnimy jego zaangażowanie w łączenie się z nami, sprawi że będzie czuł większą motywację, lecz jednocześnie i niejako chęć kupowania u nas, tak aby nam się odwdzięczyć za te wszystkie rzeczy, które dostaje w ramach programu.

Trzeba zastosować punkty

Jeśli zastosujemy tu rabaty, za które klient (polecane) będzie otrzymywał coraz to lepsze produkty oraz nagrody, to z pewnością mamy szansę okazać się przekonani, że wartość jego sprawunków się powiększy. Co więcej będzie wolał robić zakupy u nas, niż pójść do konkurencji, ponieważ będzie miał świadomość, że wtenczas minie mu szansa na uzyskanie innych punktów. Im wspanialej przeanalizowany będzie taki program umacniający lojalność, tym bez wątpienia bardziej na tym zyska firma i będzie miała szansę się lepiej rozwijać.