Dlaczego warto wynająć profesjonalną firmę dowycinki drzew?

Każdego, kto zamierza zbudować dom, czeka przygotowanie terenu pod inwestycję. W jaki sposób przygotowuje się teren pod zabudowę oraz w którym momencie można rozpocząć takie działania? W celu budowa przebiegała bezproblemowo i bez przeszkód, konieczne jest wykonanie kilku czynności.

Wycinka drzew

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek czeka nas geodezyjne wytyczenie budynku na działce i wykonanie infrastruktury technicznej na potrzeby budowy. To zdecydowanie najbardziej kosztowna część prac przygotowawczych. Zazwyczaj działka na której ma stanąć inwestycja nie jest zabezpieczona, porastają ją krzewy, drzewa i trawa. W wielu przypadkach nie posiada też podłączonych mediów. Powinniśmy zmienić tę sytuację, by dane nam było rozpocząć realizację inwestycji. Konieczna jest więc niwelacja terenu. Pod tym słowem kryje się ogół prac związanych z ukształtowaniem terenu.

Jeśli na działce znajdują się drzewa, należy je wyeliminować. Ścięcie drzewa (szerzej tu: http://www.projektoskop.com.pl/39-ciecie-brzoskwini/) bez zezwolenia może dużo kosztować – mimo że drzewo to rośnie na działce należącej do osoby, która je ścięła. Co zrobić aby pozbyć się niechcianego drzewa i uniknąć kary? Powinniśmy napisać wniosek o pozwolenie na wycięcie. O pomoc w przygotowaniu działki możemy również zwrócić się do firm zajmujących się wycinka drzew. Firmy są potrzebne, szczególnie gdy na terenie rosną duże drzewa w sąsiedztwie budynków sąsiada. Wówczas proponowana jest wycinka drzew metodą alpinistyczną. A gdy chcielibyśmy mieć ogród z hamakiem zamocowanym o wysokie, rozłożyste drzewa, potrzebne będzie jedynie na przycinanie drzew – więcej na

Drzewa owocowe

Autor: P_Keigan
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadane umiejętności i dobrej jakości sprzęt umożliwiają pracę w każdych warunkach – nie czyniąc przy tym żadnych szkód. Oferta dostosowana jest do potrzeb klienta. Możemy się zdecydować na kompletny począwszy od przygotowania terenu po urzędowe zezwolenia, jak i zlecenia obejmujące jedynie przycinanie drzew – teren ogrodzić. Uchroni to osoby postronne przed potencjalnymi urazami. Ogrodzenie zabezpieczy także nas – inwestora. Niepowołane osoby mają wówczas utrudniony dostęp do działki.