Kotłownie kontenerowe – cechy charakterystyczne

Każdy budynek wykazuje zapotrzebowanie na energię cieplną. Zdarza się jednak, że potrzeba ta istnieje przez bardzo krótki czas, albo że w projekcie nieruchomości nie uwzględniono zaplecza, potrzebnego na stworzenie kotłowni. Jak postępować w takich sytuacjach?

element kotłowni parowej

Autor: Richard Ash
Źródło: http://www.flickr.com
Zorganizowanie kotłowni – albo na zapleczu budynku właściwego, albo w osobnym budynku – to spore wyzwanie logistyczne oraz niemały koszt realizacji. Należy wystąpić o potrzebne zezwolenia, a formalności jest dużo, ich pozałatwianie jest bardzo czasochłonne. Trzeba także opłacić stworzenie projektu oraz budowę samej kotłowni. W wielu przypadkach jest to rozwiązanie całkiem nieopłacalne, dlatego coraz więcej zarządców budynków różnej kategorii decyduje się na kotłownie kontenerowe.

Mają one szeroki zakres zastosowania, są bardzo oszczędne finansowo zarówno w instalacji, jak i w eksploatacji, dzięki swoim wymiarom oraz właściwościom technicznym, zazwyczaj nie wymagają uzyskania zezwoleń na ich stosowanie, występują w wersji zaopatrzonej w kotły parowe lub (zobacz http://www.toensmeier.pl/) w kotły wodne, więc każdy z pewnością znajdzie rozwiązania, dopasowane do swoich oczekiwań. Bezsprzeczną zaletą, jaką posiadają kotłownie kontenerowe, jest ich mobilność. Dzięki temu, w zależności od okoliczności mamy możliwość umiejscowić źródło ciepła w najkorzystniejszym miejscu.

Kiedy będziesz potrzebować uzupełniającego tekstu odnoszącego się do tej kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Odmiany_Gewurztraminer-370.html). One również okażą się użyteczne!

Ma to ogromne znaczenie dla wydajności kotłowni dlatego, że dzięki umiejscowieniu tuż obok ocieplanego obiektu, minimalizujemy straty energii podczas przesyłu.

Kotłownia kontenerowa może być zaopatrzona w kotły wodne lub w kotły parowe, zasilane gazem lub olejem. Szeroki wybór oferowanych rozwiązań sprawia, iż kotłownie tego rodzaju znajdują zastosowanie w budynkach komercyjnych, takich jak domy wczasowe, czy hipermarkety oraz w nieruchomościach mieszkalnych. Oprócz stałego używania ruchomej kotłowni jako źródła ciepła, bardzo często jest ona stosowana w sytuacjach, gdy podstawowa ciepłownia poddawana jest przebudowie, lub gdy pojawi się jakaś awaria. Sprawdza się także doskonale na placach budowy. Zewnętrzne, niezależne kotłownie mogą zatem stanowić główne źródło zasilania obiektu w ciepło, lub pełnić funkcję urządzenia zapasowego, używanego w szczególnych okolicznościach.