W jaki sposób bezpiecznie zapakować przesyłkę pocztową, aby dotarła w całości do odbiorcy ?

Przesyłka pocztowa jest narażona na wiele niedogodności. Nie jest tajemnicą, że przesyłana paczka będzie jedną z wielu, którą przewozi dana firma dostawcza. Istnieje duże ryzyko, że opakowanie będzie zmiażdżone w czasie transportu. Z uwagi na fakt, że wysyła się czasem delikatne towary, trzeba zastanowić się jak je właściwie ochronić. Szkoda by było, gdyby porcelana, sprzęt komputerowy czy inne delikatne i narażone na wstrząsy towary uległy uszkodzeniu. Rozsądne zapakowanie towaru umożliwi zarówno nam, jak i firmie pocztowej bezproblemową dostawę produktu.

przesyłka pocztowa

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwym tworzywem na opakowanie zewnętrzne jest tekturka. Można ją zdobyć w każdym sklepie spożywczym, ale warto się postarać o to, aby była w przyzwoitym stanie. Jeśli opakowanie tekturowe nie będzie dość trwałe, to może nie tylko doprowadzić do uszkodzenia naszej przesyłki, ale także nie zostać przyjęte przez kuriera. Warto do zabezpieczenia paczki posłużyć się taśmą służącą do zabezpieczenia paczki. Folia także może ochronić jej zawartość.

Pakowanie przesyłek dcn.plto nie tylko zadbanie o zewnętrzne zapakowanie, ale także o właściwe wypełnienie opakowania. Ma ono na celu uchronienie towaru, aby się nie ruszał w środku pudełka. Jako wypełniacz najlepsza jest folia bąbelkowa ze styropianem. Aby wypełnienie było skuteczne, trzeba zadbać o to, aby wyścielało paczkę na około 5 cm od ściany kartonu do produktu. Wtedy uzyska się pewność, że towar będzie unieruchomiony i bezpieczny.

Wprowadzanie danych jest kolejnym ważnym aspektem zabezpieczenia przesyłki. Dzięki temu przesyłka dotrze do adresata, ale także w razie zagubienia będzie zwrócona tej osobie, która ją wysłała. Toteż poprawnie uzupełniony list przewozowy jest bardzo ważnym i koniecznym elementem każdej przesyłki. Do jego umieszczenia służy foliowa koszulka na list przewozowy. Nie jedna przesyłka uległa zgubieniu, gdyż temu nie da się zapobiec. Ale zadbanie o to, aby dodać fachowo uzupełniony list przewozowy umożliwi jej rozpoznanie i zawiezienie pod wskazany adres.