Wszystko co powinieneś wiedzieć, jeżeli interesują cię dźwigi przenośne. Już dzisiaj zapoznaj się z wytycznymi i wynajmij jeden dla swojej spółki.

Żurawie przenośne, jak samo określenie podkreśla, mogą być bez wysiłku przeniesione z jednego podwozia na następne. Takie urządzenia wyposażone są w bazę żurawia, w której zamontowana jest kolumna obrotowa. Do kolumny przyczepiony jest wysięgnik (może mieć dwa ramiona). Wysięgnik napędzany jest przy użyciu siłowników hydraulicznych.

Żuraw

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Na końcu ramienia wysięgnika umieszczony jest zaczep – (sprawdź to) – bądź inne akcesorium do unoszenia ładunków. Występują dwa rodzaje żurawi, ze względu na parametry architektoniczne i na miejsce w jakim będą używane. Są to żurawie uniwersalnego przeznaczenia i leśne. Te drugie używane są do załadunku drewna albo złomu.

Jaka osoba może kierować takim urządzeniem? Jaki organ kontroluje prawidłowość działania żurawia?By móc użyć takiego żurawia należy posiadać ważną decyzję o zgodzie na wykorzystanie danego żurawia, wydaną przez należyty oddział Urzędu Dozoru Technicznego. Obsługiwać żurawie przenośne mogą tylko przeszkoleni operatorzy. Aby móc uzyskać zezwolenie na kierowanie żurawiem, trzeba zdać egzamin skłądający się z dwóch części. Teori i praktyki. Test także odbywa się przed odpowiednim Urzędem Dozoru Technicznego. Postępowanie ma się identycznie w przypadku osób trudniących się eksploatacją tych dźwigów. Wszystkie istotne decyzje informujące o formie dozoru, terminach wykonywania badań przez inspektorów czy terminie wykonywania przeglądu konserwacyjnego są opisane w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

Każdy dźwig (szczegóły tu: http://eogniwa.pl/produkt/odciag-lancuchowy-2-czesciowy-napinacz-lancuch) jest osobną maszyną, i metoda użytkowania go może być inna od wcześniejszych urządzeń. Dlatego wytwórca do każdego żurawia dołącza dokładną instrukcję użytkowania, czasami również w formie filmu wideo. Wideo w sposób praktyczny tłumaczy w jaki sposób bez szkody korzystać dźwigu, jak również prezentuje metodę jego poprawnego składania, demontażu i pracy z nim.

W jaki sposób odbywa się wypożyczenie dźwigu?
Jeżeli w pracy niezbędny Ci jest dźwig, który pomoże przy przenoszeniu sporych elementów konstrukcyjnych, warto wydzierżawić go do tej pracy. Niektóre typy dźwigów ze względu na swoją niewielką budowę, mogą dotrzeć do trudno dostępnych punktów, jak również nie są napędzane spalinowo. Aby wynająć żurawie przenośne skorzystaj z Google i odnajdź najbardziej opłacalne oferty.