Zamierzasz kupić używane auto? Dowiedz się, jak podjąć dobre decyzje

Posiadanie samochodu zdecydowanie poprawia wygodę życia. Nie jesteśmy uzależnieni od komunikacji miejskiej, roweru, swoich nóg czy pomocy rodziny, jaka nie zawsze ma dla nas czas. W końcu możemy pojechać gdzie oraz kiedy chcemy, nie martwiąc się, iż autobus nie dojeżdża do celu, tylko kolejny raz będziemy musieli jeszcze kilka minut poszukiwać odpowiedniej ulicy albo że nie wypada jeździć rowerem na istotne spotkanie. Nie każdego jednak stać na nowy samochód, więc ogląda auta używane.

auto na sprzedaż

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Można wśród nich znaleźć naprawdę doskonale modele, trzeba jedynie wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Na początek trzeba zadać sobie pytanie – czego szukam? Jedni bowiem nastawieni są wyłącznie na 4-drzwiowe diesle, inni z kolei nie strona internetowa pogardziliby samochodem 2-drzwiowym, który choć jest mniej komfortowy, to o wiele tańszy i jako pierwsze auto może się rewelacyjnie spisać. Ważne pytanie dotyczy również skrzyni biegów. Wiele kobiet oddałoby wszystko, aby nie być zmuszonym walczyć z ręczną skrzynią biegów, a kupić sobie automat. Z przeciwnej strony mężczyźni nie wyobrażają sobie jeżdżenia bez wrzucania na czwórkę lub piątkę, ponieważ zmiana biegów daje im ogromną przyjemność. Jeśli będziemy dzielić auto z partnerem czy partnerką, powinniśmy porozumieć się w tej sprawie, by nikt nie był poszkodowany. Więcej na .

Gdy odpowiemy sobie na niniejsze pytania, należy sprawdzić stan techniczny podobającego nam się pojazdu. Najlepiej jest iść z zaprzyjaźnionym mechanikiem, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, musimy samodzielnie skontrolować kilka elementów, na przykład przebieg, stan samochodu pod maską lub uszkodzenia lakieru. Musimy też uruchomić auto i posłuchać jak pracuje silnik – spod maski nie mogą wydobywać się żadne niepokojące odgłosy. Nie można podchodzić do tego emocjonalnie, ale krok po kroku wszystkiemu starannie się przyjrzeć, także dokumentom pojazdu. Dobrze też zapytać aktualnego właściciela o podchodzenie samochodu, czasowość wykonywanych przeglądów czy liczbę poprzednich użytkowników pojazdu.

W wyborze może pomóc strona o motoryzacji. Na niniejszych portalach internetowych znajdziemy dużo wartościowych sugestii, np. które auta mało spalają czy jakie udogodnienia znajdziemy w konkretnych modelach pojazdów. Dobrze jest odwiedzić chociaż kilka nadmienionych witryn, a na pewno wzbogacimy naszą wiedzę o ważne informacje i zakup używanego samochodu już nie będzie dla nas kłopotem. Zobacz też .