Monitoring dostępu to bezusterkowa ochrona twojej instytucji

W obecnym czasie, ciągły rozwój gospodarczy wymusza stosowanie na co dzień coraz bardziej wielokierunkowych rozwiązań metodycznych. Wyłoniło się zjawisko zwielokrotnionej podatności na przypadkowe, zagrożenia. Dzisiaj zapewnienie bezpieczeństwa to podstawowe zadanie każdej firmy.

Inteligentne czytniki i karty zbliżeniowe, coraz częściej wykorzystywane do stosowania w obiektach komercyjnych – punktach usługowych a także biurowcach, urzędach pocztowych i wielu innych obiektach, zapewniają że kontrola dostępu jest skuteczniejsza. Coraz częściej firmy zgłaszają zapotrzebowanie na niezawodny, pracujący nieustannie system zabezpieczeń, który zagwarantuje im stałość działalności gospodarczej.

Kontrola dostępu

Pragną by systemy zabezpieczające sterowane alarmami i kontrolą dostępu, gwarantowały wysoki poziom ochrony przez przez cały dzień, przez całą dobę, przez cały rok. Nowoczesne układy monitorowania dostępu, występują w różnorodnych konfiguracjach. Mogą to być układy autonomiczne, rozwiązania sieciowe. Mogą to być również ogólne instalacje połączone z innymi układami, takimi jak alarmy, monitoring czy systemy przeciwpożarowe. Czytniki kart zakładane przy drzwiach z zamkami magnetycznymi, umożliwiają przesłanie danych do programu kadrowego. Kontrola dostępu spełnia funkcję zarządzania dostępem do budynku.

Zobacz również: www.transcom-system.com.pl]Niewątpliwie profesjonalna kontrola dostępu, uniemożliwia dostęp do określonych stref usytuowanych na terenie danego przedsiębiorstwa a potrzebujących dodatkowej ochrony choćby serwerownie. Monitoring dostępu, to możność decydowania kto, gdzie i kiedy może wejść do budynku. Kontrola dostępu, ma zasadnicze znaczenie dla ochrony obiektu, zatrudnionych tam ludzi oraz będących w posiadaniu przedsiębiorstwa informacji i majątku.

System kontroli dostępu, jest źródłem danych niezbędnych do właściwego funkcjonowania całej firmy. Umożliwia łatwiejszą organizację pracy, podnosi poziom ochrony obiektu i jego użytkowników – personelu, gości, interesantów. Do tych modułów można dodać system kontroli czasu pracy i w rezultacie otrzymujemy informacje gdzie kto przebywał oraz w jakim czasie – link.