Jak dopełnić braki na stanowiskach pracy, aby było nie za drogo jak również komfortowo?

Obecnie wiele przedsiębiorstw boryka się z problemem znalezienia specjalistów na wolne etaty. Trudno samemu odnaleźć się na charakterystycznym rynku pracy, zwłaszcza w małych miastach. Umieszczenie ogłoszeń w Powiatowych Urzędach Pracy oraz na konkretnych internetowych bywa czasochłonne. Wobec tego właśnie pojawiła się nowa oferta. Mianowicie w celu zaspokojenia potrzeb rynku pracy powstały przedsiębiorstwa świadczące usługi body leasing. Pracownicy tego typu przedsiębiorstw specjalizują się w tworzeniu bazy danych i zatrudnianiu osób na zlecenie własnego klienta. Zatem wystarczy zgłosić do takiej przedsiębiorstwa zapotrzebowanie na outsourcing specjalistów IT, by w niedługim czasie uzyskać parę ciekawych kandydatur na proponowane miejsce. Body leasing w głównej mierze polega na najmowaniu fachowców do napomkniętych wyżej prac informatycznych u klienta w długim ewentualnie krótkim okresie.

pracownicy

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Taki outsourcing specjalistów IT sprawdza się w firmie, jeśli zaistnieje potrzeba zdobycia pracownika z konkretnymi zdolnościami tylko na z góry określony czas a zatrudnienie pracownika na umowę o pracę jest nieopłacalne – . Wynajem konsultantów pomaga uniknąć lub zredukować dużą cząstkę kosztów, które najczęściej powstają w procesie zatrudniania specjalisty na pełen etat.

Przydatny post? Jeśli tak uważasz, przeczytaj inne tego rodzaju porady na rozpatrywany temat – bez grymaszenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku.

Przy tego typu metodzie nie są ponoszone koszty związane z procesem rekrutacyjnym. Nie trzeba szkolić nowego specjalisty oraz adaptować go w normalnym miejscu pracy. Ponadto nie ponosi się kosztów związanych z urlopami ewentualnie okresem chorobowym. Ponadto obecność kogoś z innego miejsca przynosi jeszcze kolejną dodatkową korzyść w postaci świeżego spojrzenia na projekt.

Tak więc body leasing pomaga w szybki jak też sporo tańszy sposób wypełnić braki stanowiskowe w konkretnym czasie. Starczy zatem odszukać firmę świadczącą tego typu świadczenia, aby zlecić jej uzupełnienie wolnego miejsca na wytypowany czas. Od tej pory to do wynajętej firmy outsourcingowej należy zamieszczenie ofert w konkretnych miejscach i organizowanie procesu rekrutacji. Taka przedsiębiorstwo zatrudnia konkretnego fachowca i w pełni za niego odpowiada. Wszystkie dokumenty oraz rozliczenia wykonywane są przez najęte outsourcingowe firmy – .