Uzyskujesz dochód? Pamiętaj o rozliczeniu z fiskusem

Obowiązujące w Polsce prawo podatkowe nie pozostawia żadnych wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym cokolwiek zarobił ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe. Odnosi się to nawet do tych osób, które osiągnęły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One również muszą złożyć w Urzędzie Skarbowym odpowiedni formularz PIT. Dzisiaj warto pamiętać, że można to zrobić , wykorzystując do tego celu Internet.

obliczanie podatków

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które zobaczyć można coraz częściej. Prezentują je same urzędy skarbowe oraz Ministerstwo Finansów, które próbuje motywować do tego, aby rozliczać się z Urzędem Skarbowym właśnie za pomocą Internetu. Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które zobaczyć można w Internecie, gazetach, a nawet telewizji. Umożliwia to program PIT, który ściągnąć można całkowicie za darmo z Internetu. Program PIT to prosta aplikacja, która nie zajmuje nawet dużo miejsca na dysku twardym komputera. Jest łatwa w obsłudze, dzięki czemu poradzi sobie z nią każdy. Należy pamiętać, że rozliczenie z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem Internetu przekłada się na oszczędność czasu. Aby to zrobić, nie trzeba nawet ruszać się z domu. Wszystko przeprowadzimy za pomocą komputera z dostępem do Internetu. Możemy nawet pić naszą ulubioną kawę lub herbatę. Dzięki temu proces rozliczenia z Urzędem Skarbowym staje się o wiele prostszy i nie wiąże się z tak ogromnym zdenerwowaniem. Tutaj dowiesz się o tym jeszcze więcej: polecane źródło.

finanse

Autor: Francisco Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym przez Internet pojawiło się w naszym kraju kilka lat temu. Początkowo Polacy podeszli do niego bardzo nieufnie.Obawiano się wycieku danych podawanych w formularzu oraz tego, że PIT ostatecznie do Urzędu Skarbowego nie dotrze. Prowadzona bardzo intensywnie kampania pokazała jednak, że wszystkie lęki nie mają niewielkich nawet podstaw. Całe rozliczenie jest bezpieczne i nie jest związane z żadnym ryzykiem. Co więcej, program kontroluje, czy podatnik w formularzu nie zrobił błędów. Jeśli takie stwierdzi, PIT zostanie odesłany – zobacz i oceń. Za sprawą tego każdy, kto zdecydował się na rozliczenie z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną może być pewny, czy w jego zeznaniu podatkowym nie znajdują się żadne błędy. Wszystko uzupełnia się więc nie tylko błyskawicznie, ale również bezpiecznie pod względem bezbłędności zeznania.