Czy proste jest granie na giełdzie, czy jest to coś dla każdego? Co zrobić, żeby zacząć grać? Czy można na tym zarobić?

Gra na giełdzie to rzeczywiście obszerny temat, i raczej nie jest możliwe, żeby opisać takie zagadnienie w pojedynczym artykule. Jednakże, możemy omówić podstawowe i najważniejsze aspekty jeśli chodzi o inwestowanie i grę na giełdzie.

Przede wszystkim inwestowanie na giełdzie zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, czasami całkiem dużym. Sporo zagadnień w sumie odnoszących się do gry na giełdzie wiąże się z zarządzaniem ryzykiem.

Zanim wyłączysz swój komputer, przeanalizuj jeszcze jedną wiadomość, ponieważ istotnie zalecam to źródło (https://www.smartvest.pl/), dlatego że zawiera ono niesamowicie pomocne dane.

Stopień takiego ryzyka zależy od sytuacji gospodarczej świata natomiast wbrew pozorom dobra sytuacja światowych rynków nie musi być dobrym okresem do nabywania akcji.

Przed rozpoczęciem naszej inwestycji powinniśmy na pewno zrozumieć na czym polega zarządzanie ryzykiem , jak również określić jego poziom, jakie możemy zaakceptować, gdy budujemy nasz portfel akcji. Zdarza się coraz częściej, że granie na giełdzie cieszy się najwyższym poziomem popularności, kiedy jest czas hossy, czyli długo trwających wzrostów indeksów. Zdarzały się okresy, iż wręcz niektórzy uważali giełdę za swoistą maszynkę do robienia pieniędzy. Jednak jak już wspomnieliśmy, nie jest to jakiś dobry okres na rozpoczęcie długookresowego inwestowania.

Przypadł Ci do gustu nasz tekst? Więc gorąco zapraszamy (http://ekspert-plock.pl/oferta/ksiegi-rachunkowe/) do kolejnych naszych postów, które będą o bliskiej tematyce.

Ceny za akcje w okresie utrzymującej się hossy są najczęściej wywindowane bardzo, najczęściej przewartościowane, przez spekulantów.

logo comparic

Źródło: comparic.pl

Specjalizują się oni w szybkich transakcjach, to znaczy nabywają akcje w celu szybkiej sprzedaży po wysokiej cenie. Spekulacja jak najbardziej wpisuje się w ideę gry na giełdzie, natomiast żeby to robić należy stale mieć rękę na pulsie, od rana do wieczora być na bieżąco, sprawdzać jak przedstawiają się wykresy kupionych akcji, zbierać ważne dane, które napływają ze spółek i rynków, czyli jak przedstawiają się notowania bzwbk. Nie jest to tak proste, dlatego też wymaga dosyć dużego zaangażowania.

Musimy więc zatem się określi, czy inwestowanie na giełdzie jest dla nas grą oraz pragniemy skupić się na szybkich transakcjach spekulacyjnych, a może chcemy inwestować długookresowo, ponieważ od tego będzie sporo zależeć, przede wszystkim jakiego rodzaju będzie wybrana przez nas strategia. Dobrze jest sprawdzać nasze zyski i straty z wielką uwagą. Oceniając dłuższy czas naszej aktywności na giełdzie będziemy w stanie ocenić, czy nasze poczynania dają jakieś pozytywne efekty.