Domki ogrodowe to coś, o czym marzy każde dziecko. Jakie dostępne są rodzaje domków i jaki warto kupić?

Każde dziecko marzy o własnym domku w ogrodzie. Wesoło w nim po prostu przebywać, bawić się, zapraszać koleżanki i kolegów. To świetne miejsce na to by się schować, a czasem to przecież okazuje się ważne dla wielu naszych pociech. Domki ogrodowe cieszą się dużą popularnością, zostaje jednak pytanie, jaki typ domku kupic? Jakie mamy domki dla dzieci?

idealne domki dla dzieci

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej taki domek to było marzenie dla wielu dzieci. Tak samo było z różnymi zabawkami, dla chłopców pojazdy dla dzieci , dla dziewczynek – zabawka Barbie . Jednak, na takie miejsce do zabaw o którym wspomnieliśmy na początku mogli pozwolić sobie niektórzy rodzice. Aby takie samemu zrobić rodzic musiał posiadać zdolności, aby domek nie stwarzał zagrożenia a do tego miał estetyczny wygląd. Obecnie możemy kupić taki domek, a asortyment jest naprawdę spory. Ceny zależne są od gabarytów domku, jak i wykorzystanych materiałów lub [fototapety ścienne-lemonroom.pl] konstrukcji..

Najtańszy domek możemy już zakupić za mniej więcej 300 zł, jeśli jednak chcielibyśmy prawdziwie profesjonalny z różnymi udogodnieniami, to cena może sięgać nawet 2000 zł. Nie bierzmy najtańszego modelu, gdyż wtedy oszczędzamy jedynie na bezpieczeństwie, a na tym przecież nie powinno się oszczędzać.

Domek dla najmłodszych może mieć rożną wielkość, zależy to od liczby pociech, które zamierzają się w nim bawić. Dla maluchów, od 1 do 3 lat wystarczą domki o małych rozmiarach, czyli 100x100x100 centymetrów. Dzieciom starszym, od 3 lat dobrze jest zapewnić bardziej komfortowe warunki, odpowiednie będą te o wymiarach 150x150x150 centymetrów. Starsze dzieci powinny mieć domek o wymiarach 200x200x170 centymetrów. Rzecz jasna, rozmiar domku jest kwestią względną, lecz dobra jest tu reguła, iż im więcej miejsca, tym lepiej.

Okazałe domki mają co najmniej parę metrów długości oraz szerokości. Wybór jednak nie jest zależna tylko od potrzeb naszych pociech, lecz także od wielkości ogrodu jak i ceny. Domek można złączyć z istniejącymi już elementami, jak miejsce z piaskiem albo plac zabaw. Do domów możemy zakupić jeszcze inne akcesoria, jak meble dla dziecka.

Czy pasjonuje Cię podobna tematyka? Jeżeli tak, to kliknij ten link i zdobądź cenne info (https://bachledaresort.pl/oferty-specjalne) również na pokrewnej stronie!

Pamiętajmy, że niezmiernie istotne są zawsze kwestie bezpieczeństwa. Kupowany domek powinien mieć certyfikaty bezpieczeństwa. Mimo to, zawsze należy się upewnić czy konstrukcja nie posiada pęknięć, niebezpiecznie odstających elementów czy ostrych zakończeń.