Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Dowiedz się, co zwalnia cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tak zwany PIT, który podług ustanowionych zasad należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – rzecz jasna najlepiej wcześniej, lecz pomimo tego, iż z góry znamy wskazaną datę, to wielu z nas nieraz zwleka do ostatniego momentu. Jest jednakże grupa osób, jakie są zwolnione z tego, by złożyć PIT 2016. Skontroluj czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.

Po pierwsze są to osoby, które osiągają dochody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeżeli się właśnie zdziwiłeś, że takie w ogóle istnieją, zajrzyj do właściwej ustawy, a wszystkiego się dowiesz. Lista jest całkiem długa, zatem dobrze się z nią dokładnie zapoznać, a być może okaże się, że nasze dochody także są w niej zawarte. To na przykład przeróżnego typu odszkodowania lub zasiłki, naturalnie kiedy nie przekraczają wyznaczonej kwoty, która może być różna w każdym roku podatkowym Po drugie z zeznań podatkowych zwolnione są osoby biorące świadczenia z ZUS-u albo z KRUS-u.

pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

O wszelkie kwestie powiązane z rozliczeniami zabiegają w takim wypadku wskazane instytucje, wysyłając należyte formularze do US i zwalniając z tego obowiązku osoby biorące te świadczenia. Zeznania nie dostarczają również emeryci, chyba że realizują dodatkową pracę, by mieć dodatek do comiesięcznej emerytury. Jest również kwota wolna od podatku, jednak nawet jeśli nie przekroczymy ustalonej kwoty, jesteśmy zmuszeni złożyć PIT, gdyż dzięki temu dostaniemy zwrócenie podatku – więcej w tym temacie.Jeżeli jednakże jesteś zobligowany do złożenia deklaracji podatkowej, warto jest do tego zastosować darmowy program, który zdecydowanie ułatwi oraz usprawni to zadanie. PIT-EKSPRES.pl

Program i rozliczanie PIT przez Internet bowiem zwalnia nas nade wszystko ze stania w kolejkach, lecz nie jedynie. Poza tym umożliwia uniknąć błędów w rozliczeniach oraz daje wszelkie dokumenty, razem z załącznikami, jakie należy uzupełnić, aby nie było żadnych braków. Gdy w związku z powyższym musisz złożyć PIT, wykonaj to wykorzystując odpowiednią aplikację, a uzupełnione wnioski wyślij przez Internet.