Jak powinno się przycinać drzewa owocowe oraz co warto o tym wiedzieć?

Przycinanie krzewów oraz drzew owocowych w ogrodzie to niezwykle ważka kwestia. Od stosownego przycinania drzew są zależne ich plony. Aczkolwiek powinno się wiedzieć, w jaki sposób przycinać drzewa oraz krzaki owocowe i kiedy to realizować.

Pod koniec lutego powinno się pomnieć o przycinaniu śliw, jabłoni i gruszy. Jeżeli chodzi o drzewa z nektarynkami firm (polecamy zajrzyj koniecznie) brzoskwiniami to za skracanie drzew należy zabrać się w cieplejszym okresie, kiedy na drzewie zaczną pojawiać się pąki. Gdy pogoda już absolutnie się ociepli oraz zajdzie zbiór owoców, wtenczas należy zabrać się za skracanie wiśni, moreli i czereśni. Przycinanie drzew owocowych należy przeprowadzać niezwykle rzetelnie, zarazem w czasie przycinania winniśmy regulować zarys korony.

zajrzyj na tę domenę

Źródło: pixabay.com

Przycinanie drzew to znacząca rzecz, nie wyłącznie ze względu na owoce. Drzewa, które posiadają zbyt długie gałęzie prezentują się nieestetycznie, dodatkowo mogą być też zagrożeniem dla innych jednostek. W czasie silnego wiatru, gałąź zdoła pęknąć oraz na kogoś opaść. W związku z tym przycinanie drzew odbywa się nie jedynie na działkach, w ogrodach lub na posesjach prywatnych. Też miasto jest odpowiedzialne za przycinanie drzew Warszawa. Specjalne firmy zajmują się przycinaniem drzew w miastach, ogrodach oraz na skwerach. Drzewa częstokroć przycinane są dwa razy w roku – wczesną wiosną i przed zimą, choć naturalnie nie jest to regułą. Mocne burze, wiatry zdołają nawet wyrwać drzewo z korzeniami, wskutek tego obcinanie drzew i gałęzi jest usilną oraz (na tej stronie) nadzwyczaj obowiązkową pracą.

Także drzewa schorowane i suche, spróchniałe powinny być systematycznie przycinane, czasem nawet takie drzewo powinno się całkowicie ściąć. Firmy, które zajmują się obcinaniem drzew oraz gałęzi, korzystają ze specjalistycznego instrumentu, podczas prac zachowywana jest wszelka ostrożność, a teren winien zostać pieczołowicie zabezpieczony, by gałąź nie spadła na przechodzących ludzi.