Czy ma sens długoterminowy wynajem auta? Czy może dobrze jest skorzystać z leasingu? Poznaj korzyści i wady obu opcji

Wynajem długoterminowy samochodów jest dość popularny w państwach zachodnich, zaś w naszym kraju już coraz częściej słyszy się o leasingu auta. Jednakże czy takie dwa pojęcia są tym samym? Co różni leasing od tego typu wynajmu i co będzie lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to odpłatne korzystanie z pojazdu w dłuższym okresie czasu. Najemca w związku z tym deklaruje się płacić co miesiąc określoną kwotę za możliwość korzystania z auta. Dokładny zakres czasowy jak również inne ważne informacje reguluje umowa, jaka zawarta jest pomiędzy klientem a firmą, jaka udostępnia auto (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-szorowarek-techkar/czesci-szorowarek-techkar/waz-ssacy-szorowarki,2,6035). Często w momencie zawierania tego typu umowy, stawki są lepsze dla klienta, jaki decyduje się na użytkowanie auta w dłuższym czasie.

auto

Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno będą korzystniejsze aniżeli dla klienta, jaki wynajmuje auto (elementy do klimatyzacji twojego samochodu) na parę dni. Podczas korzystania z samochodu, w okresie trwania takiej umowy, często wypożyczalnia musi się zobowiązać do przestrzegania paru kwestii. Pierwsza z nich to regularna opieka pojazdu. Znaczy to, iż na przykład wymiana ogumienia na zimowe, niezbędny przegląd i serwis pojazdu znajduje się po stronie firmy, jaka udostępnia samochód. Jakaś awaria oraz ewentualna naprawa, również jest po stronie, która wypożycza pojazd. Można wymienić i kolejne kwestie, dajmy na to ubezpieczenie auta albo organizacja samochodu zastępczego w razie wypadku. We wszystkich takich sprawach firma, jaka odpowiada za wynajem długoterminowy samochodów zobowiązana jest do tego typu usługi – Volvo Broker. Wynajęcie pojazdu na długi termin jest tańszą alternatywą dla leasingu. Przez to zyskuje coraz większe grono zwolenników w naszym kraju. Na pewno jest to coraz popularniejsza forma użytkowania pojazdów w firmach, w których auto to narzędzie pracy.

Ma się rozumieć, że jeżeli auto jest intensywnie użytkowane, to potrzebuje okresowej wymiany. Tak więc, tańszy od leasingu wynajem długoterminowy, świetnie się sprawdza w tego typu firmach, w jakich auto cały czas musi być sprawne. Koszty takiego wynajmu zależne są od kilku rzeczy. Głównie, od tego o czym była mowa na początku tego artykułu, czyli im dłuższy czas wynajmu, tym jest to bardziej korzystne. Następnym czynnikiem jest klasa auta, to znaczy im wyższa, tym więcej zapłacimy. Ważna jest też tak zwana kilometrówka, to znaczy im mniejszy limit zostanie ustalony, tym cena będzie bardziej atrakcyjna.