Kilka informacji na temat adwokatów i radców prawnych, jakie są różnice między tymi zawodami.

Dla większości osób profesje radcy prawnego i adwokata są nagminnie mylone. W chwili obecnej rzeczywiście sami prawnicy uważają tego typu podział za sztuczny i niepotrzebny, lecz na razie bez przerwy jest on aktualny i na razie nie zanosi się na duże zmiany. Przez całą swoją naukę zarówno radcy jak i adwokaci będą pozyskiwać takie same wiadomości.

polecany prawnik

Autor: mikytex
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero po uzyskaniu dyplomu ich ścieżki się trochę rozchodzą, chociaż w rzeczywistości i tak będą wykonywać praktycznie to samo. Rozbieżności są przede wszystkim w sprawach formalnych, bo oba te zawody mają nieco inne uprawnienia i ograniczenia, lecz jeśli chodzi o merytoryczną stronę, to są praktycznie identyczne. Warto jednak pamiętać, czym się będzie różnić dobry adwokat piotrków trybunalski Rzeszów od swojego kolegi, noszącego miano radcy prawnego. Sprawdź więcej tutaj: strona www W większości spraw będzie be znaczenia, do której osoby się zwróci o pomoc, bo każdy z nich bez żadnego problemu pomoże. Jednak w niektórych przypadkach może się okazać, że o poradę trzeba się będzie udać tylko do przedstawiciela jednej profesji.

Do typowych zadań radcy prawnego będzie należało doradzanie klientom i wykonywanie opinii, lecz również opracowywanie rozmaitych aktów prawnych. Typowa kancelaria radcy prawnego Rzeszów właśnie tego typu sprawami będzie się zajmować, a do jej klientów będą należeć zarówno osoby prywatne, jak i firmy – obsługa prawna w kancelarii radcy z Rzeszowa. Radca będzie mógł wystąpić przed urzędami i sądami, lecz ograniczeniem tego zawodu będzie możliwość obrony w karnoskarbowych i karnych sprawach.

Tu jest właśnie pierwsza z różnic pomiędzy radcami i adwokatami, bo to właśnie tylko adwokaci mogą bronić w takich sprawach, radcy wprawdzie mogą w nich uczestniczyć, ale jedynie w charakterze pełnomocników. Następną różnicą będą sprawy wykonywania zawodu. Adwokat (zobacz http://rozwodznim.pl/poradnik/dopuszczalnosc-rozwiazania-malzenstwa-przez-rozwod.html) musi albo samodzielnie prowadzić kancelarię, albo być jej wspólnikiem, natomiast nie może pozostawać w stosunku pracy. Tego ograniczenia nie będą z kolei mieć radcy, tak więc jeżeli któraś z firm będzie chciała mieć doświadczonego prawnika na etacie, to rozglądać się musi za kimś takim.