Na ile handel to dobry pomysł na działalność biznesową?

O prowadzeniu własnej działalności gospodarczej myśli sporo osób, ale nie wszyscy mają świadomość tego, że jest to rzeczywiście trudne. Wielu osobom wydaje się, iż praca w swojej firmie to same atuty. Należy być jednakże gotowym na to, że ciążyć będzie na nas sporo zadań, spora odpowiedzialność i duży stres związany z koniecznością opłacenia wszelkich rachunków. Jaką działalność dla siebie wybrać?

hurtownia

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy świadomość tego, iż biznes nie jest łatwy i mimo to chcemy spróbować swych sił, musowo postawmy na stworzenie kompletnego biznesplanu, bowiem to właśnie on odpowie nam na pytanie, czy działalność handlowa będzie dla nas dobrym pomysłem czy nie do końca. Każdy biznes może być dobry, jednak nie sprawdzi się w każdej lokalizacji. Wiele zależy także od proponowanej jakości produktów, relacji jakości do ceny, poziomu zamożności okolicznej społeczności, kosztów działania i tym podobne. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich tych elementów będziemy w stanie w mniejszym albo większym stopniu oszacować szanse na sukces działania – hurtownia wielobranżowa z której korzystam. Planując działalność handlową, będziemy musieli między innymi znaleźć atrakcyjnych kontrahentów, u których będziemy kupować towar. Atrakcyjna hurtownia – tu – wielobranżowa bądź nabywanie bezpośrednio u producenta to najlepsze rozwiązania. Mając wiedzę o cenach dostawców, będziemy w stanie się zorientować, jak wielka powinna być nasza sprzedaż i jak jakie ceny, żeby pokryć koszty działania i zapewnić satysfakcjonujący dla nas zysk. Pamiętajmy jednakże, aby uwzględnić parę scenariuszy, w tym również pesymistyczny.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu nie podejmiemy niewłaściwych decyzji oraz wyborów, których moglibyśmy później żałować. Dużym kosztem będzie także wynajęcie właściwego lokalu. Te najatrakcyjniejsze są najczęściej zajęte bądź pozostają poza naszym zasięgiem. Nie spieszmy się więc z podjęciem decyzji, ale dobrze przeanalizujmy wszystkie dostępne opcje. Nie zapominajmy również o negocjowaniu cen.