Angielski to bardzo ważny język współczesnego świata

Żyjemy w bardzo ciekawej epoce. Współczesna technika ofiarowuje nam opcje, o których nawet nie śniło się przedstawicielom poprzednich pokoleń. Wielka przepaść oddziela nawet młodość naszych rodziców a czasy, w których dojrzewamy my.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi z końca ubiegłego wieku zbierali pocztówki dźwiękowe, przegrywali ulubione przeboje z radia na kasety i ustalali terminy spotkań nie używając linii stacjonarnych. My natomiast mamy do dyspozycji nie tylko telefony komórkowe, ale i Internet razem z jego nieprzebranymi zbiorami muzyki, pocztą elektroniczną oraz wszystkimi aplikacjami pozwalającymi na kontaktowanie się na odległość.

Dzisiaj uważa się, że powstanie międzynarodowej sieci i udostępnienie jej dla zwykłych odbiorców miało kluczowy wpływ na sposób ludzkiego życia w XXI wieku. Oprócz rewelacyjnych sposobów komunikacyjnych, Internetowi zawdzięczamy także ułatwienia w zupełnie innych sferach naszej egzystencji. Wyprawę do placówki bankowej możemy zastąpić kilkoma kliknięciami myszy, a sieciowe sklepy czy serwisy aukcyjne otwierają przed nami gamę dóbr z całego świata.

Efektem istnienia Internetu, który wielu ludzi ocenia negatywnie , jest ekspansja języka angielskiego w praktycznie wszystkich wymiarach życia. Spora część stron w sieci ma wyłącznie anglojęzyczne wersje, media muzyczne osaczają nas amerykańskimi i angielskimi utworami, a do rodzimej mowy Internautów przenikają anglicyzmy. Nie dziwi zatem fakt, że osoby nie znające języka Szekspira czują się niezbyt komfortowo w sieci i w obecnej rzeczywistości. Zobacz więcej: demostenes.com.pl/jezyki/angielski/ http://demostenes.com.pl/jezyki/hiszpanski/

nauka angielskiego

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

Generacja naszych rodziców zapewne zalicza się do tej grupy. Przed kilkudziesięciu laty standardem było nauczanie w szkołach różnego szczebla wyłącznie języka rosyjskiego. Nieliczni wybrańcy mieli okazję zapoznać się z angielską gramatyką i słownictwem. Nic straconego!Wszystko da się nadrobić! Rozwiązaniem dla takich osób może stać się intensywny kurs angielskiego, który w krótkim czasie zlikwiduje nasze braki i umożliwi przyjemne surfowanie po sieci. Wrocław i inne wielkie ośrodki miejskie organizują podobne kursy dla swych urzędników.