​W jaki sposób dbać o klienta? Przede wszystkim profesjonalnie

W dzisiejszych czasach zdobycie nowego klienta jest rzeczą względnie prostą. Internet daje nam olbrzymie możliwości w zakresie reklamy oferowanych przez nas produktów czy usług, przy czym sporą część pracy związanej z ich promowaniem wykonują sami użytkownicy. W sieci rewelacyjnie zdaje egzamin tak zwany marketing szeptany i polecanie sobie nawzajem. Choć Internet jest bardzo istotnym narzędziem przy rozkręcaniu jakiegokolwiek interesu, jego potencjał może stać się bronią obosieczną i przynieść efekty odwrotne do oczekiwanych.

telefoniczna obsługa klienta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Pozwala on bowiem na osiągnięcie szybkiego sukcesu, ale jednocześnie grozi, że nasza firma zniknie w gąszczu podobnych ofert. By zagwarantować sobie dziś mocną pozycję na rynku nie wystarczy więc pomyśleć o skutecznej reklamie – czy systemy call center są drogie. Równie istotne jest zainwestowanie w kompetentną obsługę klienta. Niestety wielu kierowników stale nie docenia roli, jaką odgrywa ten dział w życiu całej firmy. Tymczasem doskonale zorganizowany serwis dla konsumenta ma niebagatelny wpływ na korzystny odbiór danej firmy w społeczeństwie i jest jednym z najistotniejszych czynników tworzących jej markę. Osoby pracujące w dziale obsługi klienta powinny zostać odpowiednio przeszkolone po to, by wiedzieć, jak reagować w niezbyt przyjemnych sytuacjach. W większości przypadków ludzie dzwoniący na numer serwisu konsumenta są niezadowoleni z produktu lub usługi i chcą wnieść zażalenie.

systemy call center

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Nie są to zatem proste rozmowy, zwłaszcza że wielu klientów daje się ponieść emocjom i przenosi swoje rozgoryczenie na osobę znajdującą się po drugiej stronie linii. Pracownik, który został przygotowany do tego typu stanowiska będzie w stanie uspokoić rozwścieczonego rozmówcę i zaproponować mu właściwe rozwiązanie jego problemu – na jego stronie. Warto zatem zainwestować fundusze w profesjonalne szkolenie dla członków swojego zespołu. Rzeczą, bez której trudno sobie wyobrazić sprawnie funkcjonujący dział obsługi klienta jest również odpowiednia technologia. Nowoczesne systemy call center zapewniają wysoki poziom obsługi telefonujących osób, a przy tym bardzo ułatwiają pracę wszystkim członkom serwisu konsumenckiego.