Targowanie ceny z deweloperem – o czym warto wiedzieć

Dobierając jakąś nieruchomość od dewelopera, warto pamiętać o możliwości negocjacji ceny, bez względu na to czy jest to rezydencja, mieszkanie czy też być może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, iż Klient będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, którzy pragną zyskać Konsumentów i jednocześnie sprzedać posiadłość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to także ceny posiadłości. Jeśli więc pozyskujesz mieszkanie, przykładowo za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić trochę cenę. Może będzie to 20 tysięcy, a być może nawet 40 tysięcy.

Jeśli zaintrygował Cię nasz artykuł, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod następnym linkiem czeka na Ciebie interesujące zagadnienie (http://www.artimbo.pl/ploty-boazeryjne-palma,g55.html).

Niezależnie od tego, jaka będzie definitywna cena posiadłości, Ty bez wątpliwości trochę na tym zyskasz. Mieć w kieszeni kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy to naprawdę dużo, szczególnie, że dużo postaci bierze kredyt na zakup posiadłości, a jak wiadomo, z kredytem połączone są również dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

By negocjacje z deweloperem przebiegały należycie, niewątpliwie musisz porządnie się do nich przygotować. Nie wystarczy powiedzieć „proszę opuścić cenę”. Pożądane byłoby przygotować sobie odpowiednie argumenty, jakie mogą sprawić, że deweloperzy spuszczą nieco z ceny. Jeśli mieszkanie ma jakieś minusy, wskazane jest je wskazać.https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/185-jeger-trawertyn.html – (kliknij https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/185-jeger-trawertyn.html) Istotnym minusem zdoła być na przykład brak windy, brak komórki lokatorskiej bądź też brak balkonu. Minusem może być również lokalizacja mieszkania, która na przykład zdoła być nieprawidłowo skomunikowana z miastem lub też niewielka ilość sklepów i punktów usługowych w okolicy. Zdołamy także stwierdzić, że na oku posiadamy inne mieszkania, które jest tańsze i na przykład większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/bardziej przestronne itd.

W takiej sytuacji deweloper zapewne będzie potrzebował zachęcić nas do zakupienia lokalu oraz możliwe, iż zaproponuje niższą cenę. Powinno także rozeznać się w tym, czy konkretna posiadłość cieszy się dużym zaciekawieniem Konsumentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż albo być może deweloper ma ich jeszcze wiele. To też zdoła nam pomóc w negocjacjach, gdyż jeżeli lokal nie cieszy się zbytnią renomą albo na koncie dewelopera jest jeszcze masa innych pokrewnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej możliwe.