Nad jakimi kwestiami często myślimy zanim podejmiemy decyzję czy startować w wyścigu o dotację unijną?

Chcąc założyć własną firmę sporo ludzi zastanawia się nad uzyskaniem funduszy unijnych na swoją działalność. Nad czym często się zastanawiamy przed podjęciem takiej decyzji?

przekrój - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo ludzi nie jest do końca pewnych czy lepiej najpierw założyć firmę i starać się o dotacje, czy może sprawdzić najpierw możliwe dotacje, a potem założyć działalność. Faktycznie, mnogość różnych dotacji i programów sprawia, że nie wszędzie są takie same reguły. Jednak starając się o dotacje unijne na rozwój firmy pewniej będzie nie zakładać wcześniej działalności, zanim nie sprawdzimy dostępnych możliwości. Dużo z istniejących programów bowiem jest dla osób, które planują swoją działalność. Z kolei, jak założymy firmę i dopiero wtedy zaczniemy przeglądać wszelkie informacje, to może wyjść na to, iż z niektórych dość ciekawych programów nie możemy już skorzystać. Częściej zauważa się taką zasadę, że jeśli potrzebne są pieniądze do 50 tysięcy złotych, to warto poczekać z zakładaniem działalności.

Przejdź do naszego serwisu oraz czytaj informacje (http://www.traple.pl/zespol) na ten niebywale frapujący temat. Dodatkowe wiadomości omówiliśmy dla Ciebie z dużą przyjemnością.

Natomiast, gdy chodzi o większe kwoty, rzędu stu tysięcy oraz więcej, to niemal za każdym razem wymagana będzie już założona działalność.

firma - stykówka

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo dużo osób zastanawia się czy potrzeba wkładu własnego, gdy ubiegamy się o dofinansowanie unijne dla firm Zdarza się, że jest on wymagany, natomiast bez problemu możemy znaleźć też takie dotacje, gdzie nie potrzeba wnosić żadnych pieniędzy. Na pewno ilość wkładu własnego zależy od tego, z jakiego programu będziemy chcieli skorzystać. Zasada jest jednak analogiczna jak w przypadku wcześniejszym, tu także, jeżeli ubiegamy się o dotacje unijne na rozwój firmy do kwoty rzędu pięćdziesiąt tysięcy, wkładu własnego nie będzie albo będzie niewiele (szukasz informacji o dotacjach unijnych na rozwój firmy? Sprawdź tutaj). Natomiast, jak chodzi o duże pieniądze, to z reguły najpierw musimy je wydać, aby starać się o częściową refundację środków. Trzeba mieć świadomość, iż jeżeli staramy się o dotację, to wkład własny nie jest tak dokładnie sprawdzany. Z tego powodu można zdobyć tego typu środki już po tym, jak otrzymamy pozytywną decyzję o przyznaniu środków. Możemy wtedy przykładowo skorzystać z pożyczki.

Jak chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to z pewnością jest jeszcze dużo innych wątpliwości. Dlatego warto jak najwięcej dowiadywać się oraz czytać na ten temat.

Wszystkie opisywane tutaj dane pod linkiem (https://ubezpieczenia-gcu.pl/) są niezwykle interesujące, zatem nie wahaj się dłużej, tylko odszukaj większą ilość wiadomości, które Cię interesują.

Informacji nigdy za dużo. Od tego przecież zależy czy przyznane nam zostaną pieniądze na start. Dowiedz się wszystkiego na .