Kredyty bez BIKu – sam decydujesz czy mógłbyś sobie na nie pozwolić

Czasem znajdujesz się w sytuacji, kiedy pilnie potrzeba ci środków finansowych, a bank nie może ci udzielić kredytu. Powodem mogą być niedostateczne zarobki czy wcześniejsze długi.

Wtedy może zainteresować cię typ pożyczki, jaką jest kredyt pod zastaw nieruchomości – Przeważnie jest kierowana ta oferta do osób fizycznych, prowadzących gospodarstwo rolne czy właścicieli firm. W czasie rozstrzygania wniosku nie ma konieczności, aby sprawdzać twoją historię w Biurze Informacji Kredytowej. Nie musisz także udostępniać deklaracji podatkowych, lub zaświadczenia o dochodach. Zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość, dlatego poziom zadłużenia ubiegającego się nie ma znaczenia.

Czy zawsze możesz dostać kredyt pod zastaw posiadanej nieruchomości? To często zależy od miejsca, w którym ona jest oraz jej stanu. Niekiedy firmy udzielające pożyczek twierdzą, iż interesuje je każdy rodzaj mieszkań, nieruchomości i ziemi, także na wsi. Zdarza się tak, iż jako zabezpieczenie pożyczki przyjmowane są tylko atrakcyjne nieruchomości, położone w miastach przynajmniej powiatowych czy miejscowościach wypoczynkowych. Na ogół weryfikacja następuje po przedstawieniu wniosku wraz z wskazaniem Numeru Księgi Wieczystej.

firma - wizerunek

Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com

Należy oczywiście sprawdzić wysokość pożyczki pod zastaw, którą możemy otrzymać. Firmy oferują standardowo około 50% wartości nieruchomości. Następnym ważnym czynnikiem, który musisz wziąć po uwagę jest wysokość oprocentowania. Warunki spłaty wziętej pożyczki mogą być ustalane indywidualnie z każdym pożyczkobiorcą. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić czy mamy możliwość karencji w spłacie lub spłaty całości zadłużenia jednorazowo.

Umowa pożyczki pod zastaw spisywana jest w formie aktu notarialnego.

Czy sądzisz, że istnieje konieczność jeszcze jednego sprawdzenia podanych w tym wpisie danych? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz zweryfikuj witrynę (http://www.visaandwork.com/praca-w-polsce-dla-obcokrajowcow).

Przekazanie środków dla twojego bezpieczeństwa też może nastąpić w obecności notariusza.

Co robić, kiedy nie posiadasz żadnej nieruchomości? Starczy, iż pomyślisz czy dysponujesz jakimiś wartościowymi rzeczami. W takim wypadku warto szukać firmy, jaka może udzielić pożyczki pod zastaw samochodu albo złota. Rzecz jasna kwota pożyczki będzie w tym przypadku adekwatna do wartości obiektu, jaki jest zabezpieczeniem – .

Podsumowując – masz opcje nawet, kiedy bank nie da ci kredytu.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany post, to odsyłacz do źródła zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Pamiętaj jednak, że każdą pożyczkę trzeba spłacić, z tego powodu sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś w stanie to zrobić?