Jak zarządzać dodatkowymi oszczędnościami?

Parę źródeł przychodu to świetne rozwiązanie, które może zapewnić nam płynność finansową w razie jakiegoś problemu. Jeśli akurat stracimy pracę czy zakończy nam się kontrakt, albo myślimy o rozkwicie własnej firmy, to zawsze dobrze mieć kilka źródeł przychodu, aby mieć zachowaną ciągłość finansową.

Oprócz normalnych przychodów w postaci świadczenia za pracę, dobrze jeśli utworzymy sobie inne źródło dochodów, jakie przeznaczymy przykładowo na czarną godzinę lub na rozszerzanie naszej działalności. Można nasze zgromadzone środki przelać na lokatę i z oprocentowania czerpać inne przychody, a nadwyżka finansowa, jaka zostanie wypracowana pójdzie na inne oszczędzanie.

Ten tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis kanały sprzedaży, a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które też będą ciekawe.

Niemniej obecne oprocentowanie lokat jest zasadniczo małe a przez to niekiedy trudno otrzymać z nich pewien konkretny dochód, dlatego wspaniałą propozycją może być giełda, gdzie będziemy mogli inwestować nasze pieniądze wejdź na .

prywatne fundusze inwestycyjne

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com
Prywatne fundusze inwestycyjne jednym ze sposobów na zarządzanie środkami
doradca finansowy

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Największa giełda w Europie Środkowo-Wschodniej znajduje się nie w Czechach, Litwie czy na Węgrzech, lecz znajduje się w naszej stolicy. W Warszawie uruchomiono giełdę papierów wartościowych, gdzie możemy inwestować w akcje i inne obligacje, wystawiane na takiej giełdzie. Jednak trzeba mieć świadomość, że samodzielnie będzie nam bardzo trudno poruszać się na giełdzie i zacząć z powodzeniem inwestować, tak żeby czerpać z tych inwestycji przychody – nadwyżka finansowa.
Toteż dobrą lokatą kapitału na początek będzie doradca finansowy, jaki pomoże nam się rozeznać w zasadach panujących w tym biznesowym świecie. Można mieć pewność, iż z jego wsparciem uda nam się wygenerować przychody. Po opłaceniu owego doradcy to, co pozostanie, można wpłacić na główne konto bądź ta nadwyżka finansowa będzie znów inwestowana w kolejne rachunki.

Nie musimy tylko zajmować się warszawską giełdą, ponieważ świetne będą również prywatne fundusze inwestycyjne, jakie będziemy mogli ulokować w wypadku, gdy chcielibyśmy przykładowo w dalszym ciągu rozwijać ofertę naszej firmy i nie mamy nam środków.

Co ważne takie źródło dochodów, jakim zarządza nasz doradca finansowy może składać się z inwestycji akcyjnych, funduszy obligacji a także funduszy pieniężnych. Takie zróżnicowanie inwestycji da gwarancje na pewne uzyskiwanie środków nawet, gdy na giełdzie będzie akurat trend spadkowy.