Korzyści i minusy wynikające z faktu korzystania z usług dolnośląskiego biura prowadzącego księgi rachunkowe

Zaangażowanie księgowego w małym przedsiębiorstwie bywa związane z poważnym uszczupleniem firmowego budżetu. Kiedy wysokość pensji dla dodatkowego pracownika przekracza możliwości pieniężne firmy, wtedy aktualnie zaangażowany księgowy jest zmuszony pożegnać się ze stanowiskiem. Współcześnie nawet całkiem duże instytucje likwidują działy księgowości, a prowadzenie spraw personalnych powierzają biurom rachunkowym. Hasło usługi rachunkowe Warszawa może zatem łączyć się z cięciem firmowych kosztów.

finanse
Nawet wysyłanie podwładnych na szkolenie podnoszące kwalifikacje czy prenumerata eksperckich czasopism są związane ze zmniejszeniem środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Jeśli instytucja nie będzie angażować księgowych, to i wydatki na edukację pracowników będą małe (sprawdź dodatkowe informacje). Rozwiązanie własnego działu księgowości może jednak przynieść inne, niespodziewane korzyści. W tym momencie przedsiębiorstwo przenosi się do mniejszego lokalu i opłaca niższy rachunek za wynajem. Jeżeli natomiast cały parter jest własnością firmy, to może ona wynajmować zwolnione lokale użytkowe i w ten sposób znaleźć sobie ponadplanowe źródło dochodów.

Teraz pora omówić wady przedstawionego rozwiązania. Przeniesienie księgowości poza siedzibę firmy będzie wiązać się z pewnym dezorganizacją. Umowy (zobacz wypowiedzenie umowy wzór pisma) będą wystawiane pod innym adresem, co może skutkować opóźnieniami. A w przypadku dostrzeżonych błędów klient być może będzie dłużej oczekiwał na właściwy dokument.

finanse

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Renoma przedsiębiorstwa, jak unaoczniono, może zostać wystawiona na niebagatelną próbę. Nawet rozmowy przez telefon nie będą właściwie przeprowadzane. Klient, który dzwoni w sprawie nieuregulowanej faktury, zamiast serdecznego głosu asystentki może usłyszeć w słuchawce trochę mrukliwe powitanie w stylu: proszę, usługi rachunkowe Warszawa. Z reklamowego punktu widzenia takie wydarzenia są nie do przyjęcia.

Po rozpatrzeniu plusów i minusów wynikających z korzystania z usług niezatrudnionych w firmie księgowych, sami członkowie zarządów zdecydują, jakie rozwiązanie będzie dla nich odpowiednie. Jeśli przeważy opcja biura rachunkowego, to kierownicy mieszkający w sercu Dolnego Śląska, bez zwłoki wpiszą w wyszukiwarkę słowa: usługi rachunkowe Warszawa (zobacz ceny na ). Jeśli tymczasem podejmą decyzję, że jednak wolą mieć wszystkich pracowników pod ręką, to zatrudnieni aktualnie księgowi odetchną z ulgą – jeszcze nie nadeszła pora na nieustanne rozsyłanie curriculum vitae.