Czy reklamy zamieszczane na billboardach są dziś rzeczywiście wystarczająco efektywną formą reklamy?

Bez względu na to, czy dana firma trudni się wytwarzaniem określonych artykułów bądź wykonywaniem usług, jej popularność jest uzależniona od prawidłowo dostosowanej reklamy. Promocja jest zdecydowanie najważniejsza, toteż koniecznie warto się o nią zatroszczyć.

Billboard

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie, oferowanych jest wiele kanałów promocyjnych, jak spoty radiowe i telewizyjne, reklama w gazetach bądź w postaci postów sponsorowanych na stronach i blogach internetowych.

Chciałbyś poznać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ odnajdziesz tam wiele podobnych informacji.

Cały czas jednak ogromnym zainteresowaniem odznaczają się billboardy, czyli elementy reklamy zewnętrznej o dużych rozmiarach . Stosowane są już od wielu lat, jednak wciąż można je spotkać przy drogach lub w centrach większych aglomeracji. Czy rzeczywiście są wystarczająco skuteczne?

Efektywność tego rodzaju reklam zależy w istotnej mierze od jej umiejscowienia. Billboard, który zostanie ulokowany w miejscu, w którym uczęszcza mało osób, nie ma racji bytu, jako że opublikowane na nim informacje dotrą wyłącznie do ograniczonego grona odbiorców, a co za tym idzie, reklama nie przełoży się na wzrost zamówień dla danej firmy. Dobrze, jeśli billboard znajduje się przy ruchliwych trasach oraz w centrach miast. Ponadto, koniecznie należy pamiętać o jego prawidłowym oświetleniu. Z jakiego powodu?

Oświetlenie gwarantuje, że najistotniejsze informacje będą widoczne również w czasie nocy. Ma to istotne znaczenie szczególnie w Polsce, gdyż przez zdecydowaną większość roku zmrok zapada naprawdę bardzo szybko. Na szczęście, dzisiaj wiele tablic, na których przyklejane są materiały graficzne billboardów posiada konieczne oświetlenie, co jest ogromnym ułatwieniem, np. . Jeśli jednak klasyczne billboardy nie okazują się być wystarczająco skuteczne, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, którym są billboardy mobilne, zamontowane na specjalnych przyczepach.

bilboard

Źródło: flickr.com
Można je postawić w zasadzie w każdym miejscu bądź wyznaczyć trasę, po której billboard wraz z samochodem się porusza. Wobec tego, zyskuje się pewność, że stosowne informacje dotrą do jak największej grupy osób.

Billboardy dostępne są w formie wolnostojącej albo w postaci tablic zamontowanych na fasadach nieruchomości. Z reguły, tablice są przeznaczone do wynajęcia, a miesięczny koszt zależy od tego, gdzie billboard został umiejscowiony oraz jaka jest jego wielkość.