Garść nieznajomych Ci wcześniej informacji na temat kopalni odkrywkowej w Ponicach – serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi

Kiedy trafiłeś na tę stronę, zdecydowanie chociaż odrobinę interesujesz się zagadnieniem wydobywania węgla kamiennego w Polsce. Ten artykuł powstał przede wszystkim po to, aby uzmysłowić przeciwnikom budowy kopalni w Krobii to, że taka kopalnia nie niesie za sobą niemal żadnych niebezpieczeństw, a jednocześnie może przynieść wiele zalet. Jeśli chcesz się o tym przekonać, serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym tekstem.

kopalnia (zobacz <a href=kopalnia granitu) odkrywkowa” style=”float: right; margin: 10px; width: 250px” />Na początek warto podkreślić to, co dotyczy nas wszystkich osobiście – otwarcie nowej kopalni węgla to z pewnością więcej miejsc pracy dla mieszkańców gminy Miejska Górka oraz pobliskich miejscowości. Sporo badań niejeden raz wskazało, że budowa kopalni na całym świecie najczęściej pozwalają na skuteczne zmniejszenie bezrobocia w okolicznych miasteczkach.
W dodatku warto podkreślić, że budowa kopalni oznacza dla Ponic większe wpływy do budżetu. Jeśli policzy się wszelkie podatki obciążające kopalnię, natychmiast stanie się jasne, jak ogromne korzyści oznacza to dla budżetu miasta. W konsekwencji mnóstwo z tych pieniędzy można na dodatek przeznaczyć dla przykładu na rozwój gminy.

Nie da się zaprzeczyć, że otwieranie kolejnych kopalni zwiększa bezpieczeństwo energetyczne państwa. W dzisiejszych czasach zależność energetyczna od innych państw to coś, czego nie życzy się nawet największemu wrogowi. Chyba każdy z nas zdaje sobie na pewno sprawę z faktu, że powolne uniezależnienie się od surowców energetycznych pochodzących z innych państw jest wielce ważne – a otwieranie kolejnych kopalni stopniowo nas do tego celu przybliża.
Trzeba podkreślić także, że węgiel brunatny jest dzisiaj jednym z najbardziej popularnych surowców na świecie. W współczesnych czasach to właśnie z węgla brunatnego w Europie wytwarza się około trzydzieści procent całej energii – to niesamowicie dużo Wato zatem korzystać z tego, że w Polsce znajduje się dużo złóż tego surowca – takie wydobycie pozwala nie tylko na uniezależnienie gospodarcze państwa od innych państw, ale również na zwiększenie zysków naszej gospodarki.

Jak widać, odkrywka może przynieść praktycznie jedynie korzyści – i to zarówno dla całego państwa jak i dla mieszkańców Ponic i okolicznych miejscowości. Taka inwestycja bez wątpliwości jest inwestycją w lepszą przyszłość dla wszystkich.