W wypadku jeśli brak ci pracowników w firmie masz szansę zdecydować się na leasing pracowniczy, to dzisiaj popularne rozwiązanie

Choć w Polsce wciąż panuje spore bezrobocie, czasem dochodzi do sytuacji, że przedsiębiorca miewa trudności ze znalezieniem pracowników. Na szczęście jest opłacalne rozwiązanie tej niedogodności.

Pracowników można zyskać za granicą

mężczyzna

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku przedsiębiorców, którzy miewają trudności ze znalezieniem odpowiedniej kadry pracowniczej dla swojej jednostki, rozwiązaniem może okazać się leasing pracowniczy – . Rzeczone rozwiązanie jest w Polsce coraz popularniejsze, ponieważ przynosi wiele pracowników. Takim sposobem najmowani są pracownicy z Ukrainy, jak również innych państw. W licznych przypadkach takie wyjście jest niesamowicie opłacalne, szczególnie jeżeli pracowników poszukuje się tylko na sezon. Należy nadmienić w tym miejscu, że leasingu pracowniczego nie można utożsamiać z pracą tymczasową.
Leasing pracowniczy w Polsce
Właściciele przedsiębiorstw coraz powszechniej decydują się na to wyjście, bo niesie ono wiele korzyści – więcej na stronie www. Wspomniany leasing bazuje na tym, że przedsiębiorca wypożycza pracowników, którzy tak naprawdę bywają zatrudnieni w zupełnie innej jednostce. Wszystko odbywa się według przepisów kodeksu pracy dodatek nocny oraz bywa obwarowane sporządzoną umową. Pracownik musi zgodzić się na przesunięcie do określonej firmy, co musi być potwierdzone na piśmie. Niejednokrotnie do podobnych zleceń wynajmowani są pracownicy z Ukrainy, lub sąsiednich krajów. Zyskują oni etaty w fabrykach i zakładach produkcyjnych, czasem również na budowach.

W przypadku, kiedy decyduje się na takie rozwiązanie, na pewno należy upewnić się, że wszystko było przeprowadzone zgodnie z przepisami. Ważne bywa też to, by upewnić się, że wynajęci pracownicy mają doświadczenie i umiejętności wskazane w czasie realizowania określonej pracy.