Kasacja aut, idealny pomysł na biznes

Liczba samochodów rośnie z roku na rok. Stale przesiadamy się do nowszych modeli, a według przepisów prawa, stare egzemplarze powinny być utylizowane we właściwy sposób. Skup samochodów nienadających się do jazdy połączony ze stacją demontażu to idealny pomysł na dobry biznes. Co więcej, Unia Europejska zmienia przepisy i upraszcza biurokrację, aby umożliwić rządom wspieranie przyszłych przedsiębiorców.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze unijne na rozwój firm to propozycja dla osób, które chciałyby założyć własną firmę lub chcą modernizacji już istniejącego biznesu, lecz nie mają na ten cel odpowiednich funduszy. Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest zrealizować przedsiębiorcom pomysł na własny biznes, jakim jest kasacja pojazdów Wrocław. Tutaj pełna oferta: (Zobacz)

Dlatego nim zaczniemy oczekiwać przychodów ze złomowanie aut, należy nieco zainwestować. Podstawą będzie skompletowanie sprzętu, niezbędnego do demontażu samochodów, ich transportowania oraz odzyskiwania części, którymi potem będzie można handlować. Oprócz tego zainwestować będziemy musieli również w plac poza granicami miasta, gdzie będziemy prowadzić skup samochodów a także przygotowywać części do dalszego transportu.

Pewny skup aut powinien działać całkowicie legalnie, toteż obowiązkowe będą inwestycje w pozwolenia. Kiedy dopełnimy wymaganych formalności, czeka nas tylko rekrutacja pracowników. Właściwym wyborem będą osoby, które zatrudnione były wcześniej w warsztacie samochodowym

samochód

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland

i orientują się, w jaki sposób zdemontować części samochodowe w krótkim czasie.

Jak da się zauważyć, założenie firmy zajmującej się kasacją pojazdów nie jest takie proste.

Gdy prezentowany materiał zostanie przez Ciebie przestudiowany, wejdź również na inny pomocny artykuł (http://goldkram.eu/chaje_promocje.htm), który posiada tak samo wciągające treści.

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy wraz z odsetkami. Mimo wielu obaw oraz odpowiedzialności z jaką wiąże się prowadzenie skupu aut spora liczba osób decyduje się na ten krok z przeświadczeniem o jego powodzeniu.

Równie niebanalne publikacje dotyczące omawianej tematyki odnajdziesz tutaj – sprawdź więcej w tym omówieniu. Zbadasz taką sprawę od innej strony!

Tutaj zobaczysz więcej.