Od kilku lat istnieje w Polsce szansa dla osób samotnych i mniej zamożnych na lepsze życie

Jak podają analitycy w roku 2030 ponad dwa miliony ludzi będzie miało osiemdziesiąt lat. Takie prognozy mają się sprawdzić jeśli wciąż będzie istniał w Polsce tak mały przyrost demograficzny.

dom

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to nie główne strapienie naszych rządzących. Polski system emerytalny nie oferuje pewnych gwarancji na przyzwoite życie po przejściu na emeryturę prawie nikomu. Emerytury, jakie już obecnie wypłacane są emerytom są zdumiewająco niskie. I nie liczmy, że coś się poprawi (należna renta dożywotnia). Na przeciw tym problemom wyszedł ustawodawca. W 2014 roku obowiązuje ustawa dotycząca odwróconego kredytu hipotecznego.

Jeśli chcesz uzyskać pokrewne informacje na omawiany wątek, to w pierwszej kolejności zerknij tutaj oraz przenieś się do serwisu (http://bhp-online.com/instrukcja-bhp-maszyna-do-zmywania-naczyn-p2547), a znajdziesz tam szereg świeżych komunikatów.

Ustawa umożliwia otrzymywanie dodatkowych zysków z tytułu własnej nieruchomości, którą przekazujemy instytucjom bankowym. W zamian ferowana jest renta dożywotnia.

Chodź tutaj oraz zobacz dodatkowe informacje (https://super-edu.pl/korepetycje/chemia/gdansk) dotyczące omawianego artykułu. Znajdziesz tam zbliżone publikacje, które niewątpliwie Cię zafascynują.

Ustawowe przepisy regulują w całości nowy mechanizm finansowy, jaki w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród osób w podeszłym wieku. Chcąc skorzystać z czegoś podobnego, jak odwrócona hipoteka kalkulator okaże się znakomitym urządzeniem, aby dokładnie policzyć zestawienie zysków i strat (zapoznaj się z tematem o odwróconej hipotece na stronie Trzeba dokładnie zwrócić uwagę na szereg niebezpieczeństw z tym powiązanych. Głównym dylematem jest cena nieruchomości. Powinna być on określona przez uprawnionych ekspertów i nie rodzić najmniejszych obiekcji. Senior ma możliwość także poprosić o wyliczenie ceny nieruchomości przez rzeczoznawcę poleconego przez rodzinę lub znajomych.

W Polsce jest wiele banków i instytucji finansowych proponujących podobne usługi finansowe.

Trzeba jednak wybrać oferenta na wskroś godnego polecenia. Duża ilość pseudo banków i firm para finansowych żeruje na niewiedzy osób starszych, zainteresowanych taką formą dodatkowego zysku i oferuje im nie dobre warunki dożywotniej renty.