Dania lokalne Dolnego Śląska

Czy uwielbiasz podróżować po Polsce? Czy interesujesz się kulturą naszego kraju? Czy odkrywanie regionalnych dań sprawia ci ogromną rozkosz? Jeśli na choć jedno z powyższych pytań powiedziałeś „tak”, poniższy artykuł jest stworzony dla ciebie.
Chociaż nasz naród słynie głównie ze swoich pierogów ruskich, kotletów schabowych, pulpetów i kiszonych ogórków, to jednak posiadamy tak jak każda inna nacja dania regionalne.

wózek widłowy w fabryce

Autor: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com

W okolicach Sandomierza są to tzw. faworki, czyli smażone na rozgrzanym oleju kruche ciasto, które jest uprzednio cięte na romboidalne plastry i zawijane, przypominają nieco jak kiepskie kokardki. Usmażone faworki posypuje się cukrem pudrem. Na Kujawach takimi lokalnymi specjałami są krupnik kujawski, bardzo specyficzny, gdyż z dodatkiem pachnących leśnych grzybów i młoda kapusta z grochem oraz znaczną ilością smażonego boczku. Dania niebywale proste, lecz już nie tak łatwe w wykonaniu. Idąc dalej po mapie Polski zatrzymujemy się na ziemiach dolnośląskich, a dokładnie w samym sercu – czyli w Legnicy. To wiekowe miasto, jakie swe prawa odebrało już na początku średniowiecza polskiego. Niektóre ściany pamiętają jeszcze czasy najazdów tatarskich. Nic dziwnego, że region ów ma swoją niezwykle bogatą kuchnię lokalną. Staropolska restauracja Legnica, (sprawdź restauracja legnica) najstarsza oraz najbardziej uhonorowana w miejscowości, przyciąga swoimi zapachami już z mili. Tereny dookoła Legnicy są bogate w różne gatunki ryb słodkowodnych, toteż restauracja podaje wiele potraw rybnych. Niesamowitego smaku zupy rybnej z lina nie da się wypowiedzieć słowami. Ale to gołąbki krużewnickie chwytają za serce, t http://hotelkamieniczka.pl ć.

Żeby także zwiedzić restauracje regionalne, odwiedźcie hotele Legnica posiada dużą bazę dla turystów, z tego powodu że nie tylko my zostaliśmy przyciągnięci do miasta zapachami potraw.
Potrawy regionalne Dolnego Śląska należą wg nas do najlepszych w naszym kraju. Lecz żeby to potwierdzić musicie sami tam pojechać.