Dobre uzdrowiska nad polskim morzem

Kołobrzeg jest jedną z większych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych na terenie kraju. Miasto to ostatnimi czasy stało się bardzo popularne, stając się jednym z najbardziej modnych kurortów. Znajduje się na Pomorzu Zachodnim nad Morzem Bałtyckim. Oprócz tego, że cechują go walory turystyczne, Kołobrzeg jest również cenionym cenioną miejscowością uzdrowiskową. Posiada swój własny port u ujścia rzeki Parsęty. Zatem jedną z wielu atrakcji w tym mieście są wycieczki statkami, a także oglądanie tych, które przycumowały w obrębie portu. W Kołobrzegu znajduje się również bardzo piekny zespół parkowy z przełomu wieku dziewiętnastego i dwudziestego. Na terenie miasta znajdują się trzy morskie kąpieliska z szerokimi, piaszczystymi wybrzeżami. Jest tam również wiele obiektów wartych zobaczenia, jak między innymi latarnia morska. W mieście ma miejsce też wiele wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty czy wystawy.

Uzdrowisko

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Jak zostało wspomniane, Kołobrzeg to także cenione uzdrowisko. Rehabilitacja w Kołobrzegu to hasło, pod którym kryje się niezwykle zróżnicowana oferta dotycząca domów sanatoryjnych i uzdrowisk. (Sylwester Warszawa) Wielu ludzi udaje się do sanatoriów do Kołobrzegu z uwagi na dobroczynne, przesycone jodem powietrze jak również szeroką gamę usług. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. dysponuje wieloma pawilonami, w których oferowane są rozmaite usługi. Oferuje się tam zarówno zabiegi o charakterze kosmetycznym, jak i usługi wchodzące w skład rehabilitacji. W zakładach leczniczych wykonywane są zabiegi, pomocne przy rozmaitych chorobach, jak na przykład schorzenia serca oraz dolegliwości skóry.

Noclegi

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl

Kołobrzeg posiada też bardzo obszerną ofertę w kwestii miejsc noclegowych. Jak we wszystkich kurortach położonych nad morzem, także i tam można znaleźć nocleg w kwaterach prywatnych, a więc w prywatnych domach. Informacje w tym zakresie znaleźć można przykładowo na stronach internetowych. (Najwięcej ofert noclegów – eholiday) Z kolei hotele w Kołobrzegu występują bardzo licznie, razem z okolicami Kołobrzegu obejmuje do kilkuset punktów. Hotele te maja bardzo urozmaiconą ofertę, obejmują na przykład poza noclegami również usługi kosmetyczne w ramach gabinetów SPA.