W jaki sposób zorganizować udaną imprezę służbową

Jedną z istotniejszych i najbardziej efektywnych metod integracji pracowników i klientów jest zorganizowanie eventu. W naszej ojczyźnie najogromniejszą popularnością cieszą się świąteczne imprezy firmowe, inną okazją do nieformalnego spotkania pracowników jest karnawał albo konferencja, której towarzyszy posiłek wieczorny powiązany z „after party”.

impreza firmowa

Autor: Tech Cocktail
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, coraz nagminniej spotykamy się z głosem, iż eventy to wątpliwej przyjemności wydarzenie wpisane w scenariusz naszych obowiązków pracy a także zobowiązań względem firmy. Z tej przyczyny od dłuższego okresu popularnością cieszą się tzw. tematyczne imprezy firmowe, jakie wnoszą sporzej atrakcji dla jej uczestników. (meleksowe wycieczki po Wrocławiu) Firmy eventowe prześcigają się w coraz to w wyższym stopniu innowacyjnych projektach, żeby zabawić jak też w sposób pozytywny zdziwić swoich klientów. Atrakcje na imprezy firmowe są dziś nadzwyczaj wyszukane (przykładowo wynajęcie znanego zespołu rockowego).

Aby impreza przebiegła bez zastrzeżeń, firmy eventowe współdziałają ze sprawdzonymi podwykonawcami na polu muzycznym, cateringowym, obsługi technicznej itd. Gwarantuje to wysoki poziom zrealizowania wieczoru, wszelakich jego atrakcji, a także satysfakcję samych gości. Organizacja imprezy służbowej nawet małej skali, niesie z sobą sporą dawkę stresu. (Wrocław zwiedzanie) Nic więc dziwnego, iż oddanie całej artystycznej otoczki imprezy pewnemu pomysłodawcy a także wykonawcy zapewnia obu stronom wieloletnią współpracę przy obustronnym zadowoleniu.

Żeby ograniczyć koszty związane ze zorganizowaniem korporacyjnej imprezy, dość powszechna jest realizacja eventu przez dział marketingu firmy, pomijając

impreza firmowa

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com

firmy eventowe. Niestety, skutek podobnej oszczędności bywa różny i częstokroć owocuje ogólnym rozczarowaniem.

Co zrobić, żeby mieć pewność, iż wyselekcjonowani przez nas realizatorzy nie zagwarantują nam wcześniejszego finału wydarzenia, za co na pewno dział promocji zostanie solidnie „doceniony”? Podejścia są 2. Po pierwsze – musimy korzystać z propozycji przedsiębiorstw eventowych, jakie na stałe współpracują z fachowcami. Muszą one troszczyć się o jakość usług, gdyż i w tej dziedzinie rynku działa stary, doskonale znany mechanizm, iż „doskonałą opinię zdobywa się trudno, natomiast traci nadzwyczaj łatwo”.