Jak dopasować i nabyć odpowiednie opony zimowe?

Opony są bardzo istotną częścią każdego pojazdu, na przykład ze względu na to, że są jedynymi częściami mającymi styczność z podłożem podczas użytkowania. Od ich kondycji więc zależy w dużym stopniu bezpieczeństwo osób poruszających się danym pojazdem. Dlatego tak ważne jest regularne zastępowanie opon nowymi. Wielu ludzi nie wie o tym, jakie niebezpieczeństwo związane jest z wykorzystywaniem w aucie zużytych opon.

Podobnie ważną kwestią jest powinność zmiany ogumienia na zimowe. W Polsce nie ma co prawda przepisu, który by zakazywał poruszania się w zimie na letnich oponach, lecz większość użytkowników dróg zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie pociąga za sobą takie postępowanie. Nie bez powodu takie zimowe opony zostały stworzone. Zarówno opony letnie, jak i te zimowe opracowano w taki sposób, aby w danych warunkach pogodowych gwarantować maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Specyfika opon zimowychJak już było nadmienione, zmiana ogumienia zależnie od pory roku ma za zadanie zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom ruchu. Niedopasowanie opon do warunków wywołuje niebezpieczeństwo wynikające z cech danych opon. Ogumienie na zimę produkowane jest z innej mieszanki gumy niż to letnie. Jest to mieszanka o większej twardości i odporniejsza, opony te przeznaczone są do poruszania się po drodze ze śniegiem i z lodem.

Opony na zimę

Źródło: Interopony.pl

Dzięki specyficznej konstrukcji takiej opony droga hamowania jest krótsza, także w niełatwych warunkach. To z kolei pozwala na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji drogowych. Wymianę opon na zimowe można przeprowadzić przy rozpoczęciu się pierwszych przymrozków.

Gdzie nabywać ogumienie?Jednym z podstawowych pytań, jakie zadawane są przez posiadaczy aut, jest to, czy nabywać ogumienie nowe, czy używane. W pierwszej kolejności należy pamiętać, że decydując się na kupno opon używanych nalezy mieć na tyle wiedzy, by być w stanie ocenić ich kondycję po oględzinach. Kupno opon nowych z profesjonalnego sklepu daje gwarancję ich jakości, a co za tym idzie bezpieczeństwa. Wbrew pozorom za pomocą frazy „tanie nowe opony zimowe” można odszukać także punkty przedające wyroby wysokiej jakości i szanowanych firm. Opony to akcesoria tego typu, na których nie powinno się oszczędzać. Autor: http://www.hurtopony.pl/