Kremowanie zwłok, wybór dla osób, którzy nie chcą mieć miejsca na cmentarzu.

Bez wątpienia coraz większą popularnością cieszy się kremacja zwłok. Posiada ona swoich zwolenników i przeciwników, jednakże widząc ilość zakładanych firm zajmujących się kremacją, można swobodnie powiedzieć, że wzrasta ilość zwolenników. Czym jest tak naprawdę kremowanie zwłok? Jest to zorganizowanie pogrzebu, w którym chodzi o spalenie ciała.

Obecnie używa się do niej specjalistycznego pieca kremacyjnego, mającego dwie komory co najmniej. Jest on właściwie tak skonstruowany, że osoby uczestniczące w pogrzebie mogą, jeżeli tylko pragną obserwować wprowadzanie do niego zwłok. Sam przebieg kremacji ma niezwykle dużo faz, a w ostateczności bliscy zmarłego dostają urnę z prochami. Profesjonalne usługi

Krematoria na chwilę obecną są niezwykle popularne. Każde województwo może pochwalić się paroma punktami, które prowadzą transport zwłok a także ich kremację. Na dzień obecny stanęło ich niespełna dwadzieścia.

Kremacja ciał

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd się bierze popularność takiej postaci pogrzebu? Przede wszystkim zwyciężają względy ekonomiczne, cmentarze są pełne, brakuje na nich stanowisk, i na pewną sprawę skromnej oraz łatwiej przetrzymywać urnę, niż pamiętać i pielęgnować nagrobek. Krematoria są szczególnie popularne wśród nowego pokolenia, które nie ma żadnych historycznych wspomnień ze spalaniem zwłok.

Proces palenia zwłok to wydatek pomiędzy 600 i 750 złotych, dodatkowym wydatkiem jest suma trumny kremacyjnej (od 400 zł) a także zapłata za miejsce w kolumbarium, które związane jest od miejscowości. Także za transport trzeba zapłacić, ceny określone są od firmy przewozowej. Na chwilę obecną całkowity koszt kremacji jest niewątpliwie mniejszy, aniżeli wielkość cen za pogrzeb tradycyjny a także pielęgnowanie grobu. Artykuł dzięki uprzejmości: Memento

Statystyki pokazują, że na chwilę obecną co trzeci pogrzeb w Europie to kremowanie zwłok, jej poplecznicy mówią, iż jest to technika pochówku niedroga, estetyczna, higieniczna i dobra dla otoczenia. Nie da się więc zataić, że będzie miała coraz więcej popleczników, ponieważ jej korzyści przemawiają same za siebie. To, co ziemia wykonuje przez 20 lat krematoria osiągają przez maksymalnie kilka godzin.