Czy każda firma koniecznie musi mieć swoją księgową? A może z umowami poradzisz sobie sam?

Jeżeli prowadzisz własną firmę od pewnego czasu, wtedy już dawno bez wątpliwości zdążyłeś się przekonać, że nie jest to wcale łatwy kawałek chleba. Prezesi każdej, nawet najmniejszej firmy, mają zwykle tak wiele na głowie, iż niemal każdego dnia odkrywają kolejne kłopoty związane z prowadzeniem własnej działalności. Jednym z podobnych zagadnień jest fakt, czy każda firma obligatoryjnie musi mieć swoją księgową? A może z fakturami poradzisz sobie osobiście i nie musisz zatrudniać kolejnej osoby w sytuacji jeśli prowadzisz naprawdę niewielką firmę?

system do fakturowania

Autor: swimboy1
Okazuje się, że na szczęście księgowa nie jest konieczna w każdej działalności – jeśli potrafisz odpowiednio rozliczyć swoją księgowość, a równocześnie masz na to czas, bo nie zatrudniasz zbyt dużej ilości pracowników, oczywiście nie będzie to żadnym problemem. Możesz jednak w pewien sposób ułatwić sobie tę pracę jeśli zdecydujesz się na samodzielne rozliczanie wszystkich faktur – na pewno przyda Ci się nowoczesny system do fakturowania. Dzięki niemu praktycznie cała robota będzie wykonana za Ciebie – nie ma wymogu żebyś znał się na księgowości. Wystarczy, że powprowadzasz do systemu odpowiednie dane, a on właściwie wszystko policzy za Ciebie. Na Twych barkach będzie spoczywać właściwie wyłącznie skanowanie faktur, bo one muszą zostać wprowadzone do systemu w formie elektronicznej.

Sprawdź szybko ten świeży tekst – on z pewnością również Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz w nim podobne informacje w temacie prezentowanej problematyki.

Jeżeli zrobisz tę robotę, system do fakturowania – oczywiście pod warunkiem iż jest on właściwie skonfigurowany i został dostosowany do Twoich potrzeb – właściwie robi całą resztę za Ciebie. Właściwie wprowadzone do niego faktury dadzą skutek w postaci poprawnych PIT-ów i wszelkich innych dokumentów potrzebnych do rozliczania z urzędem skarbowym. Skanowanie faktur bez wątpliwości nie jest czynnością, która byłaby bardzo ciężka, dlatego jesteśmy pewni, iż sobie z nią znakomicie poradzisz – oczywiście jeżeli będziesz miał na to odpowiednią ilość czasu.

Jeżeli jednak wydaje Ci się, iż podołasz temu zadaniu, oczywiście powinieneś się go podjąć. Fakturowanie samodzielnie nie jest bynajmniej takie trudne, szczególnie przy mniejszych firmach (kliknij tutaj). Nie bez znaczenia zdecydowanie jest także fakt, że jeżeli zdecydujesz się na osobiste fakturowanie, będziesz w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Zatrudnianie księgowej zostaw sobie na czas kiedy Twoja firma będzie już większa i samodzielnie nie będziesz mógł sobie z tym poradzić.