Różne deklaracje PIT-ów i sposoby na ich proste przygotowanie

Poza PIT-em o numerze 37 czy 28, można wypełnić również inne zgłoszenia podatkowe, obejmujące z innymi dostępnymi źródłami dochodów. Każdy z nich można rozliczyć poprzez Internet w każdej chwili i bez żadnych problemów.

rozliczenia

Jeśli ktoś prowadzi między innymi działalność gospodarczą czy też pracuje poza Polską, musi wypełnić deklarację PIT 36 online. Obejmuje on – poza wymienioną już działalnością, także wynajem, podnajem, dzierżawę albo również inne źródła dochodu. Jest on wyznaczony zarówno dla osób wychowujących samotnie dzieci, jak również obywateli deklarującym indywidualnie swe dochody alboze współmałżonkiem.

Można go – podobnie jak inne deklaracje – uzupełnić wirtualnie i w darmowym programie przeznaczonym właśnie do dokumentów podatkowych. W związku z tym PIT 36 online można ominąć wszelkie kolejki mające związek ze złożeniem dokumentów osobiście w urzędzie, a nawet wysłaniem ich pocztą zwykłą. Jest on podobny do PIT-u numer 37, jednak częściej używany przez osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą.

Już dziś dostępne są także programy do wypełnienia pitów 2017, które każdy będzie mógł uzupełnić od pierwszego stycznia za teraźniejszy obecnie rok. Są bardzo podobne do aplikacji z dawnych lat i także zawierają instrukcje mające na celu pomoc w szczegółowym uzupełnieniu wszystkich rubryk.

Co roku coraz więcej ludzi decyduje się na rozliczenie z „fiskusem” internetowo. Potwierdza to, iż wypełnianie kwestii wirtualnie jest o wiele prostsze. PIT 2017 pozwala już na przygotowanie się oraz przejrzenie odpowiednich deklaracji, aby w później nie mieć żadnych problemów z nimi.