Czy opanowanie języka japońskiego jest naprawdę tak ciężkie

To nie będzie artykuł o językach obcych kosmicznych cywilizacji, choć oceniając uczciwie, jaką skalę trudności prezentują ciężko uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niecodziennym. W niniejszym artykule opowiemy o niezwykłych językach obcych, głównymi bohaterami będą japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Choć zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie na temat. Rozpocznijmy od języka japońskiego. Na samą myśl włosy jeżą się i słusznie, ponieważ tego języka nie da się szybko opanować. To nie jest zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, to obowiązek i wielkie wyzwanie. Niemniej, da się go opanować. I warto, gdyż japońska gospodarka działa niezwykle prężnie, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język – odnośnik do serwisu – jak chiński, lecz jego opanowanie przyniesie nam dużo dobrego. nie startować od słowników do nauki języka japońskiego, ponieważ czeka nas długa nauka języka japońskiego. Musimy uzbroić się w cierpliwość, by przejść ten ciężki etap. Uwaga: jeśli uważasz, że niecierpliwy, daj sobie lepiej spokój.

Lepiej pójdzie Ci z nauką języka kazachskiego (oryginalny język japoński), choć słowniki czy inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są jakoś specjalnie dostępne. Najlepiej poznając ten język znać rosyjski, ponieważ w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych ułatwiających naukę kazachskiego. Warto wiedzieć, iż kazachski to w Kazachstanie drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli chcemy koniecznie egzotycznie to warto zabrać się za język khmerski lub język koptyjski (ucz się koptyjskiego). Brzmi nieźle , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to trudny język, musisz wykazać się dużą determinacją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest bardzo mało). Nauka języka koptyjskiego to propozycja dla ludzi naprawdę cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język martwy to nie ma podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że kochasz wyzwania, to nauka tego języka jest na samym szczycie tej kategorii.