Sposoby na poprawę izolacji termicznej poddasza we własnym mieszkaniu

Ocieplenie stropu czy też poddasza to aspekt, dzięki jakiemu będziemy mogli oszczędzić trochę środków finansowych na rachunkach za ogrzewanie. Odpowiednia izolacja termiczna powoduje, iż pozbywamy się tzw.

mostków cieplnych, przez jakie ucieka całe ciepło służące do ogrzania mieszkania.
zbiornik ciśnieniowy

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com

W tym momencie na rynku dostępnych jest parę dróg na najlepsze ocieplenie stropu. Należy je przeanalizować zanim zdecydujemy się na Wybór konkretnego. Jeżeli nie będziemy zagospodarowywać poddasza, nie ma potrzeby jego dokładnego ocieplania. Najważniejsze będzie jednak skuteczne zabezpieczenie stropu jaki znajduje się tuż nad pokojami zamieszkałymi przez lokatorów domu. I tak do wykorzystania mamy materiały tj. chociażby wełna (tkaniny z wełny parzonej) mineralna bądź też styropian. Wszystkie te materiały są w stanie różnić się jeżeli chodzi o szereg właściwości. Jedną z nich jest łatwopalność a w tym przypadku zdecydowanie korzystniej wypada wełna.

Podobają Ci się treści zawarte w tym artykule? Zatem czytaj raport (http://memento-wroc.pl/), który jest na następnej stronie. W nim wyszukasz więcej detali.

Innym, równie ważnym są parametry izolacji cieplnej.

Zanim zaplanujemy ocieplanie musimy dokładnie wiedzieć czy i w jaki sposób będzie użytkowane później poddasze. Jeżeli będziemy je użytkować, na ociepleniu stropu musimy postawić konstrukcję, która umożliwi instalację ewentualnej podłogi, ponieważ nie da się jej ułożyć od razu na izolacji (FOCUS BUSINESS). Bardzo ważną sprawą jest także to, żeby zapewnić odpowiednią wentylację poddasza. Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w jakiej będzie się tam zbierać wilgoć.

Dodatkowo, powinniśmy ocieplić właz bądź też klapę prowadzącą do poddasza. Dzięki dobrej izolacji tego elementu pozbędziemy się miejsc, w jakich łatwo o stratę ciepła z przestrzeni mieszkalnej.