Czyszczenie to najczęściej udręka dla wszystkich domowników

Przykładasz ogromną wagę do porządków i pragniesz, by w twoim mieszkaniu to było przestrzegane. Denerwują cię bowiem nawyki twojego męża, jego wyssanego z mlekiem matki poczucia, że nic w gospodarstwie domowym jeśli chodzi o porządki nie musi robić. Wystarczy, iż przyjdzie z pracy, położy się na łóżku i włączy telewizor. Czasami do tego otworzy piwo i będzie odpoczywał spokojnie. Nie budzisz go, bo zdajesz sobie sprawę, iż przed chwilą wrócił z pracy, ale chciałabyś, żeby chociaż w weekend trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Niestety, zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie jest realne. Rozmawiałaś z nim, kupiłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – chłonne ręczniki papierowe), lecz on nawet na nie spojrzał, prosiłaś, żeby, chociaż wykonywał normalne sprzątania ręczne, czyli, jeśli coś wylał niech znajdzie ręcznik papierowy i to wytrze, ale on nie przyjmował tego do wiadomości. Kiedyś wziął skrobaczkę i coś począł wytrwale czyścić, jednak był to pojedynczy przypadek, który miał miejsce dawno temu.

Zdajesz sobie sprawę, iż przemiana twojego męża ze zwykłego, nic nierobiącego w domu faceta na uczynnego, pomocnego męża jest mało prawdopodobna, dlatego już nawet nie tracisz czasu by tłumaczyć. Rozumiesz, iż twój partner wywodzi się z typowo polskiej rodziny, gdzie faceci siedzieli przed telewizorem, a panie biegały ze ścierkami. Pojmujesz, że w domu rodzinnym twojego męża byli jedynie bracia i wszyscy po kolei, tak samo, jak ich ojciec odpoczywali i dumali nad piwem po pracy, w momencie, gdy ich matka uwijała się, aby im dogodzić.

Z tego choćby powodu zmiana tego typu przyzwyczajeń jest cięzka do wykonania i mało prawdopodobna, ale istnieje światełko w tunelu. Wszystko zależy od tego, czy uda ci się postawić sprawę jasno, czy potrafisz zrobić to stanowczo? Musisz spróbować mu wytłumaczyć, że niektórych czynności nie zamierzasz już wykonywać, bo szkodzą twojemu zdrowiu. Czemu bowiem masz przesuwać ciężkie sprzęty, po to by za nimi wymieść kurze i umyć podłogę, nie rób tego, daj to zadanie mężowi. Przyda mu się do tego to: sprzątanie domu. Jeśli wciąż nie zamierza słuchał wytłumacz mu, że kolejny tego typu wysiłek może się dla ciebie źle skończyć. Wytłumacz, iż pójdziesz do lekarza i rzeczywiście, jeśli nie da temu wiary, uczyń to. Pokaż mu, że jesteś w takim wieku, że żądasz jego wsparcia, a twój facet niech wreszcie stanie się rzeczywiście partnerem, a nie beztroskim dzieckiem rozwalonym na kanapie.

Jeżeli ten wpis Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (http://sigma-rachunkowe.pl/oferta/), który prezentuje analogiczne treści.