Jak odzyskać podatek z Anglii? Jakie czynności trzeba podjąć? O czym pamiętać?

Każda z osób, jaka w sposób legalny była zatrudniona w Anglii będzie mogła walczyć o zwrócenie podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy zależy od dochodu, lecz również podatku pobranego przez pracodawcę.

Jeśli kwota nie przekroczy wartości zwolnionej z podatku (w Anglii jest to średnio 6000 funtów), to można odzyskać w całości wpłacony podatek. W innym razie wygląda to różnie.
Zwrot podatku z Anglii możemy otrzymać po końcu roku podatkowego, czyli po 5 kwietnia albo po zakończeniu pracy. Najbardziej istotnym dokumentem, który będzie konieczny do starania się o zwrot podatku jest dokument w oryginale P45 lub P60. Co ciekawe, o zwrócenie takiego podatku można starać się do czterech lat do tyłu oraz nie ma kar, jakie wiążą się z opóźnieniem w rozliczeniach.
Jeśli chodzi o najpopularniejsze druki, to znaczy P45 i P60, to do starania się o zwrot wystarczający jest ostatni payslip, jaki posiada dane o łącznym dochodzie i zapłaconym podatku, a także dane i adres siedziby Pracodawcy. P45 daje pracodawca w momencie, jak kończymy pracę w trakcie roku podatkowego. P60 jest wystawiane przez pracodawcę, kiedy kończy się rok podatkowy, nawet jak ciągle pracujemy – ciekawy artykuł o zwrocie podatku z Anglii.
zwrot podatku z irlandii

Autor: Adam charette
Źródło: http://www.flickr.com
Internet

Autor: angelcalzado
Źródło: http://www.flickr.com
Wręczenie tego typu dokumentów jest obowiązkiem właściciela firmy, więc jeżeli się z takim obowiązkiem ociąga albo jest niechętny, to można zażądać takiego dokumentu. prawo stoi po za nami. Podobnie sprawa wygląda z innego typu rozliczeniami, przykładowo zwrot podatku z Irlandii – hop do źródła pitax.

Podstawa to pamiętać o terminach, ponieważ nawet jak można starać się o zwrócenie podatku parę lat po ustaniu stosunku pracy, to jednak nie ma sensu z tym się ociągać.