Nasi znajomi – nasz sposób mówienia

Są różne zawody, a wszystkie z nich charakteryzują się fachowymi terminami. Z jednej strony dzięki temu możemy łatwo się porozumieć wśród specjalistów ze swojej branży, z inne strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej zamknięte.

Nie kreuje się chyba jednak po to tych terminów, aby się czymś wyróżnić, niezbędne są one naturalnie do pracy. A każdy zainteresowany właściwie, skoro będzie pragnął się o czymś dowiedzieć może o tej kwestii doczytać. W erze dostępu do globalnej sieci to bezproblemowe.

Spacerujący ludzie

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Własny specjalistyczny język mają doktorzy i bibliotekarze, swoim slangiem posługuje się młodzież, własną grypserę mają osadzeni w więzieniach. Podczas, gdy jeden fotograf dyskutuje opinie z drugim o własnym zestawie i sprzęcie studyjnym (więcej wiadomości odnajdziesz w tym miejscu: zestawy studyjne sprzęt studyjny), to skoro rzeknie, że na jego sprzęt studyjny składają się też żarówki, to będziemy twierdzić, że wszystko jest zrozumiałe, chociaż tak naprawdę chodzi mu o fachowe żarówki. Z innej strony będzie zupełnie dziwnie, kiedy powie coś o żarnikach błysku, w takim momencie nie będziemy wiedzieli całkowicie, o co chodzi. Więcej info o tych specjalistycznych produktach możesz odszukać w tym miejscu: żarówki i sprzęt studyjny.

Specjalistyczny slang odznacza się tym, iż wtajemniczeni w niego ludzie mogą

Ludzie siedzący na ławce

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

mocniej lub słabiej utożsamiać się z własnym otoczeniem. Niekiedy bowiem tak się dzieje, iż jedna persona zaakceptuje wszystko, co zaproponuje jej grupa, tym sposobem przejmie jej sposób wysławiania i będzie to traktować, jak swój własny sposób mówienia, natomiast innej osobie może się nie podobać ta hermetyczność i tak często, jak to możliwe będzie bojkotować styl tego typu wyrażania siebie. To, w jakiej my będziemy grupie zależy od wielu wytycznych.

Jednym z tych czynników jest nasze ukształtowanie, to w jaki sposób zostaliśmy wychowani, czy bardziej na działacza czy raczej na samotnika. Samotnik będzie promował bardziej własny sposób bycia, nie będzie umiał tak łatwo odnaleźć się tak w grupie, jak inne osoby. Może być podejrzewany o niedobre myśli i szkodzenie grupie. Tego typu osoby nazywane są dziwakami.

Dużo też zależy, z jakimi ludźmi mamy do czynienia. Jeśli są to interesujące, serdeczne osoby, to łatwiej będzie nam przyjąć ich sposób bycia i zachowywać się tak samo, w zgodzie ze sposobem bycia grupy, z którą się utożsamiamy. Jeśli jednakowoż będą to gbury to raczej będziemy odżegnywać się od tego stylu bycia. Choć taka prawda, iż każdy jest inny i ma inne potrzeby, tak więc nie powinniśmy wyciągać jasnych i pewnych wniosków.