Jak szybko się przeprowadzić do innego domu, czyli co koniecznie musicie wiedzieć zanim spakujecie swoje bagaże

Decyzja o przeprowadzce do sąsiedniej miejscowości albo do większego miasta czy nawet na odległy koniec Polski nie zawsze jest przemyślana. Niekiedy ustalenia dokonywane są z dnia na dzień, co oczywiście jeszcze potęguje stres związany z niemałymi zmianami.

Jak już orzekli specjaliści, zmiana adresu zamieszkania znajduje się na liście 60-ciu najbardziej stresujących okoliczności życiowych. Aby zaoszczędzić nerwów, warto zawczasu przygotować się do przeprowadzki, nawet jeśli do konkretnej daty zostało tylko parę dni.

przeprowadzki

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Na wstępie warto bliżej przyjrzeć się sprzętom znajdującym się w pokojach, bo części z nich na pewno trzeba będzie się pozbyć – w końcu kompletnie bezsensowną czynnością będzie zabieranie z sobą dwudziestoletniego łoża, które podczas transportu może zupełnie się rozpaść. A jeżeli ktoś przenosi się do o dużo mniejszego mieszkania, to nolens volens może wziąć jedynie niektóre sprzęty.

A tak na marginesie, warto także posortować posiadane ubrania i zadecydować, które jeszcze można założyć, a które obligatoryjnie trzeba wyrzucić albo oddać. Według słynnego porzekadła najlepszych przyjaciół poznaje się w biedzie, lecz na pomoc sąsiadów lub członków dalekiej rodziny nie zawsze należy liczyć. Rozsądniej zlecić przeniesienie mebli i pozostałych sprzętów firmie trudniącej się świadczeniem tychże usług. W trakcie wirtualnych poszukiwań warto także użyć fraz typu okazje przeprowadzki Wrocław lub tanie przeprowadzki Kraków, aby w okamgnieniu poznać aktualne stawki. Dzięki

przeprowadzki

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com

takiemu postępowaniu nie mamy długu wdzięczności wobec kolegów, a przy tym unikniemy nieprzyjemnych sytuacji, jeśli zginie jakiś cenny przedmiot.

Aby przeprowadzka nie okazała się przyczyną ruiny prywatnego budżetu, należy wyliczyć wszystkie wydatki związane pośrednio albo bezpośrednio z przenosinami. O haśle cennik przeprowadzki we Wrocławiu już wspomnieliśmy, lecz bez starannie i mądrze sporządzonej kalkulacji na pewno się nie obędzie – porównaj ceny przeprowadzek.

Bezwzględnie musimy pamiętać o oczywistościach: jasnych paneli, które rewelacyjnie pasują do nowej komody raczej do ledwo co kupionego mieszkania nie zabierzemy. Nie wolno zapominać o artykułach spożywczych trzymanych w zamrażalnikach. Jeśli nie będą wykorzystane do daty przeprowadzki, to trafią na śmietnik albo na stół sąsiadów, a planując zorganizować parapetówkę, wpierw należało będzie udać się na solidne zakupy.